Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

Kurumsal TeleSales Uzmanlarının Çalışma Prensipleri

B2B (Business to Business) Nedir? Avantajları Nelerdir?
20 Mart 2018
Müşterim Beni Anlamıyor
20 Mart 2018

Kurumsal TeleSales Uzmanlarının Çalışma Prensipleri

Kurumsal TeleSales Uzmanlarının/Danışmanlarının Çalışma Prensipleri

 

Görev Tanımı : …………… ürünlerini telefonda tanıtan, randevu ve satış süreçlerini gerçekleştiren ve müşteri ilişki yönetimi yapan tüm bunların sonunda randevu ve satışı olumlu şekilde sonlandıran ve bunları raporlayan konusunda tam ve eksiksiz bilgiye sahip olan kişilere Tele Sales Uzmanı/Danışmanı denir.

 

……….  TeleSales Uzmanı;

 

………..  TeleSales Uzmanlarının / Danışmanlarının iş süreleri içerisinde eksiksiz olarak yerine getirmekle yükümlü olduğu görevler aşağıda yer almaktadır.

 

1)      Çalışma saatleri süresince verilen arama hedeflerinin gün içinde tam ve eksiksiz olarak tamamlanması.

2)      Ürünler hakkında bilgilendirme yaparken yanlış veya eksik bilgi vermemeye özen göstermek.

3)      ……….. ürünlerini tanıtırken kesinlikle rakip ürünler veya rakip firma temsilcileri hakkında kötüleme ya da etik olmayan davranışlar içinde bulunmamak.

4)      Müşteriler ile gerçekleştirilen diyaloglarda erkeklere bay/bey, kadınlara ise bayan/hanım diye hitap edilmesi gerekmektedir. Müşterilere karşı olumsuz etki yaratabilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

5)      Satışa yönelik ürünlerin satışın verimliliği konusunda olumsuz etki yaratabilecek bir durumun direkt olarak ilgili Yöneticiye bildirilmesi gerekmektedir.

6)      Gerçekleştirilen çalışmaların süresine göre Yöneticileri tarafından kendilerinden istenen raporları, belirlenen süreler sonunda doğru ve eksiksiz bir şekilde ulaştırılması gerekmektedir.

7)      Telefonda ve/veya diğer alanlarda meydana gelen rakip firma faaliyetlerine yönelik olarak anında Yöneticisine bilgi verilmesi, raporlanması gerekmektedir.

8)      Çalışma saatleri sabah ……….. ve Akşam ……….. olmak üzere toplam ……….. saattir.

9)      Aşağıda belirtilen diğer şartlara uygun şekilde davranmak.

 

Kılık, Kıyafet Prosedürleri

 

……….. TeleSales Uzmanı olarak çalışacak olan personellerimiz ……….. tarafından belirlenen kıyafetleri kullanmak zorundadır.

 

……….. tarafından uygun bulunan kıyafetler aşağıda belirtilmektedir.

 

 • Kullanılacaksa Gömlek (Açık renkli ve desensiz. Beyaz, Gri, Mavi ve tonları)
 • Kullanılacaksa Pantolon (Kumaş olması şarttır. Siyah, Gri)
 • Kullanılacaksa Kravat ve Ceket (Siyah, Gri, Mavi ve tonları)
 • Tüm erkek personelin sakal traşı günlük olarak yapılmalıdır.
 • Bayan personelin makyajları aşırıya kaçmayacak şekilde yapılmış olmalıdır.
 • Bayan personellerin kıyafetleri dekolte ve transparan olmamalıdır.
 • Kıyafetler her zaman temiz ve ütülü olmalıdır.

 

 Çalışma Saatleri, Öğle Yemeği ve Molalar

Merkez Ofis bünyesinde çalışacak olan TeleSatış Uzmanlarının çalışma saatleri ……….. şeklindedir. ………..Yönetimi tarafından ……….. izin günü olarak belirlenmiştir, herhangi bir değişiklik durumu saklıdır, haftasonu çalışma durumuna ihtiyaç duyulursa ve/veya eğitim,toplantı v.b. gibi durumlar söz konusu olursa yönetim tarafından tüm personele ayrıca bildirilecektir. Çalışma süresi boyunca gün içerisinde kullanılabilecek olan öğle yemeği ve mola süreleri ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 

Öğle yemeği; ……….. yada ……….. ( Toplam (1) bir saattir.)

 

Kahve ve çay molaları sabah ……….., öğleden sonra da ……….. defa olmak üzere günde ……….. defadır. Mola süreleri ……….. dakika ile sınırlıdır.

 

Genel Şartlar

 

1)      Belirtilen iş saatleri ve molalar dışında TeleSales Uzmanları sigara, çay, kahve veya benzeri tüketim maddelerini kullanamazlar.

2)      İş yoğunluğu nedeniyle meydana gelebilecek öğle yemeği saatlerindeki değişikliklerin bir üst yöneticiye bildirilmesi gerekmektedir.

3)      Sigara ve diğer molalar içinde bir üst yöneticiye mola kullanımı önceden haber verilmelidir.

4)      Full time olarak çalışan TeleSales Uzmanları izin günü olarak Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe veya Cuma günlerinden herhangi bir günü ihtiyaç durumunda kullanabilir. Tercih edilen izin günü hafta sonu çalışılıyorsa Cumartesi günü ile değiştirilerek de kullanılabilir. Değişiklikler ilgili Yöneticiye iletilmelidir.

5)      Çalışma süresi içerisinde gerçekleştirilecek olan tüm eğitimlere TeleSales Uzmanlarının katılımı mecburi olup önceden ilgili Yönetici tarafından bilgilendirilecektir.

6)      TeleSales Uzmanlarının yukarıda belirtilen maddelerin dışında kendi görev ve yetkilerinin haricindeki işlerde İlgili Müdürü’nün izni olmadan görev alması yasaktır.

 

Tarih

…./…/201..

 

TeleSales Yönetmeni :

 

Takım Lideri :

 

TeleSales Uzmanı : 

 

=============================================================================

6 Comments

 1. led ekran dedi ki:

  merhaba yazınızı okuyana kadar dikkatimi cekmeyen bir telesales hatta kelime anlamını bilmediğim bir konuydu akıcı ve anlasılır yazınızı okumaya basladım ve simdi telesales hakkında daha cok bilgim var tsk edrim farklı konularda ve meslek dallarındaki yazılarınızı merakla bekliyorum

 2. Eda Cora dedi ki:

  Merhaba;
  Telasales Takim Lideriyim.
  Yazılariniz aķici ve cok faydalı buldum. Bu konudaki egitimlerinizi ekibime sunmak icin satin almak isterim.Konu hk yardimlarinizi rica ederim

 3. Özkan Barlas dedi ki:

  Merhaba,

  Bilgiler için çok teşekkür ederim hariksınız .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!