Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

Kişiselleş(mek)

Negatif İçseller
10 Haziran 2017
BİYOPOLİTİKA Kitap İncelemesi
14 Haziran 2017

Kişiselleş(mek)

Mutlu İnsan Akademisi- Ümit Ünker

Çoğumuz yaşamimiz boyunca kişiliğimizi geliştirmek, sosyalleşmek ve daha iyisini elde edebilmek adina çaba gösteririz ama azimiz kişiselleşmek adina kendine gerekli yatirimi yapar.

Nedir bu kişiselleşmek bencilleşmek midir yoksa ? Kişiselleşmek, varliğinin farkina varip, neler yapabileceğinin ayirdinda olmaktir. Kişilik kazanmaktir, yapabileceklerini bilmek, yapamayacaklarinin çizgilerini çizebilmektir aslinda. Bir anlamda değer yaratan kişisel bir Marka olabilmektir.

Nasil olur bu ? Onlarca kişisel gelişim kitaplari okuyup, seminerlerine katilarak mi ? Elbette bunlarin insana yarari çoktur her ay benim de düzenli yazilarimin yayinlandiği Kişisel Gelişimim isimli dergide de yazilan enfes yazilari okumak insani geliştirir. Ancak bunlari kişiselleştirebilmek için ilk adimi atmak ve mutlaka uygulamak gerekir.

Elinizde bir pusula olduğunu düşünün ve bu pusula bulunduğunuz yerden gitmek istediğiniz kuzey yönünü işaret ediyor diyelim harika nereye ve hangi yoldan gideceğiniz şuan belli ama ADIM ATmazsaniz hiçbir yere gidemezsiniz. Pusula hep kuzeyin nerede olduğunu gösterir size, hareket etmezseniz yönlerinizi tahmin edebilir ama hedefinize ulaşamazsiniz.

İnsan önce nereye gideceğini bilmeli oraya nasil gideceğini öğrenmeli sonra iş yine kendinde adimi atacak yine sizsiniz.

Sizsiz hedefiniz bir hiç…

Hayat boyu öğrendiğiniz herşeyi tecrübeleriniz ile yoğurarak ilerlemelisiniz yoksa kimse adim atmaniz için sizi itelemez zira siz daha adim atmayi düşünürken koşmaya başlamiş kişiler var hayatinizda…

Kişiselleşin, özelleşin rakiplerinizden fark yaratarak ayrişin, donanimlarinizi arttirin.

Ne olacağiniza değil, ne olmak istediğinize karar verin.

Mutlu olmak için, önce mutlu olmayi seçin.

Buğulanmiş pencere camina güneşi çizebilenlerden olun, en azindan bir gayretiniz olsun.

Bakiş açinizi olumlu yönde değiştirin.

Tüm bunlari yapabilmek için ŞİMDİ İLK ADIMINIZI ATIN unutmayin gün herkes için 24 saat…

Peki sizin ne kadar zamaniniz kaldi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!