Kişisel Gelişim Satış Stratejileri

SİZ YETER Kİ GÜLÜMSEYİN

Gülümsemek- ümit ünker
Yazar: Ümit ÜNKER

Tarih boyunca insanlar daha iyi hizmet verebilmek için çeşitli yöntemler denediler. Fark yaratan hizmeti bulmak ve uygulamaktı niyetleri ancak ne yaparlarsa yapsınlar Mükemmel hizmetin temelinin gülümsemek olduğunu her zaman bildiler.

Gülümsemek hangi tip müşteri profili olursa olsun herkes için en sihirli davranış biçimiydi. Bugün de bizler yani hizmet sektöründe bulunan kişiler biliyoruz ki müşterilerimize karşı tatlı bir dil ve gülümseyerek yaklaşmak Fark yaratan hizmetin temelini oluşturuyor.

Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, hizmeti algılama ve anlatma yeteneklerimiz ne kadar farklılaşırsa farklılaşsın yüzyıllar boyunca değişmeyen tek şey gülümsemektir.

Mahallenin esnafı her zaman güler yüzle karşılar sizi, bakkal amcamız hep gülerek günaydın demiştir bize gülümseyerek açılmıştır tüm dükkanlar…

Bugün Kurumsal tüm büyük markalar da aynı şekilde karşılar sizi. Hizmet standartlarının temelinde “Güler Yüzle Hizmet” vardır.

Gülümseyerek daha güzel bir hayat sürmek varken neden gülümsememeyi tercih ediyoruz?

Unutmayın!

Yüzünüze yapacağınız en güzel makyaj gülümsemektir.

Siz yeter ki gülümseyin…

Tüm soru, görüş, öneri ve isteklerimiz için [email protected]‘a mail atın!

Yazar hakkında

Ümit ÜNKER

Ümit ÜNKER, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ''İletişim Yönetimi'' Yüksek Lisansı programında akademik öğrenimine devam etmektedir ayrıca Özyeğin Üniversitesi ''Girişimcilik'' Yüksek Lisansı programında da özel öğrencidir ve Girişim Fabrikası Mezunudur. Profesyonel kariyerini Telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak sürdürmüştür. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında Uzman ve Yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER Satış, Satış Yönetimi, Alternatif Satış Kanallarının oluşturulması ve Ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

''4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap'' kitaplarının yazarıdır.

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Kurucusu olduğu TEDİ Eğitim & Danışmanlık Firmasıyla Kurumsal firmalara Koç’luk yapmakta ve eğitimler vermektedir.

YemekGuru.com'un Kurucusu ve Genel Müdürü'dür ve Turkcell İş Ortağıdır.

Uzman TV ‘de ”İyi bir Satışcı olma Rehberi ve Satış Ekibi Yönetimi” isimli Satış Eğitim Programında 16 ayrı video ile eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimler 53.000 ‘ den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Konuşmacı, Yazar, Danışman ve Eğitmen olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Yaz