Satış Stratejileri

”Bir Fikrim Var !” Fikrin varsa ne yapmalısın ?

Yazar: Ümit ÜNKER

Bir kaç tane iyi tasarlanmış sonuçlarınız olmalı. Elinizde somut fikirleriniz varsa, bunları hayata geçirmek için ilk adımı atmanız gerekiyor.

İlk adım ne mi ? İlk adım ”istek” evet, ilk adım her zaman istek olmalı.

Net olarak ne istediğinize karar verdiğiniz zaman mükemmel olma yolundaki ilerleyişiniz başlamış olacak.Hatta başlangıçta hedeflerinizi oluşturmak için geçirdiğiniz sancılı süreciniz, düşünce metodlarınızı düzenlemenize ve başarıya doğru giden yolda sizi sabitleyecektir.

İstek dedik, düşünce metodu dedik, net kararlar dedik. Tüm bunların yanında birde eyleme dönüştürme süreci var. Tüm bu süreçlerin içinde sonuca ulaştıran en önemli etken eyleme dönüştürme sürecidir. Eğer hedeflerinizi doğru belirler ve bunları planlarsanız eyleme dönüştürme süreciniz hızlanır ve daha net, kolay sonuçlar almanızı sağlar.

Gerçekten ne istiyorsunuz ? Bunun cevabını şuan net olarak verebiliyorsanız, siz sadece eyleme dönüştürme aşamasındasınız demektir. Doğru zamanda, doğru adım sizi istediğiniz yere muhakkak ulaştıracaktır.

” Bir Fikrim Var ! ” dediğiniz fikirleriniz mutlaka vardır. Peki bunu söylerken yalnızca söylemde mi kalıyor ? Yoksa hayata geçirmek için bir adım atıyor musunuz ?

Genç ve yaratıcı beyinlerin gün içinde ortalama en az 100 farklı fikir ortaya koyduklarını biliyor musunuz ? Bunlar içinde sadece fikirlerini kağıda döken ve onları bir Business plan olarak hazırlayanlar, yatırımcılarla buluşuyor ve bugün imrendiğimiz yerlere geliyorlar.

Saçma fikir yoktur… Hayata geçirilemeyen fikir vardır. Şans veya Şanssızlık yoktur. Önümüze çıkan fırsatları değerlendirmek ya da değerlendirememek durumu vardır.

Öyleyse şimdi kendi fırsatınızı yaratabilirsiniz.

Ne olursa olsun, aklınıza gelen ve ”İşte benim fikrim tutar !’‘ dediğiniz tüm fikirlerinizi paylaşabilirsiniz, fikrinizi yatırımcılarla buluşturup hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için daha ne bekliyorsunuz. Şimdi atacağınız bir adım geleceğinizi şekillendirecek unutmayın.

 

Yazar hakkında

Ümit ÜNKER

Ümit ÜNKER, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ''İletişim Yönetimi'' Yüksek Lisansı programında akademik öğrenimine devam etmektedir ayrıca Özyeğin Üniversitesi ''Girişimcilik'' Yüksek Lisansı programında da özel öğrencidir ve Girişim Fabrikası Mezunudur. Profesyonel kariyerini Telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak sürdürmüştür. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında Uzman ve Yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER Satış, Satış Yönetimi, Alternatif Satış Kanallarının oluşturulması ve Ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

''4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap'' kitaplarının yazarıdır.

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Kurucusu olduğu TEDİ Eğitim & Danışmanlık Firmasıyla Kurumsal firmalara Koç’luk yapmakta ve eğitimler vermektedir.

YemekGuru.com'un Kurucusu ve Genel Müdürü'dür ve Turkcell İş Ortağıdır.

Uzman TV ‘de ”İyi bir Satışcı olma Rehberi ve Satış Ekibi Yönetimi” isimli Satış Eğitim Programında 16 ayrı video ile eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimler 53.000 ‘ den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Konuşmacı, Yazar, Danışman ve Eğitmen olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

6 Yorum

Yorum Yaz