Kişisel Gelişim

KİŞİSEL GELİŞİM

Yazar: Ümit ÜNKER

Kişisel Gelişim ile ilgili kaç makale okudunuz? Ya da kaç kitap? Okuduklarınız sonrası Kişisel gelişiminizi ölçümleyebildiniz mi? Veya beklediğiniz o muazzam değişim gerçekleşti mi? Sadece iyi olacağınızı düşünerek iyi olamayacağınız gerçeğini gelin artık kabul edin. İyi olabilmeniz için gerçekten çalışmanız gerekir ancak şunu söylememe de izin verin lütfen. Çalışırken iyi olabilmeniz için iyi olduğunuzu düşünmeniz gerekir bunu hissetmelisiniz. Pozitif içsellerin üzerinizde yaratacağı eşsiz gücü es geçmeyin fakat sadece düşünerek değil, yaparak kazanırsınız. Hal böyleyken kişisel gelişiminizin olumlu şekilde artarak devam etmesi için önce kendinize olan inancınızı arttırmanız gerekir. Tüm kişisel gelişim kitaplarında ya da yazılarında hatta seminerlerinde anlatılan temel nokta ”SİZ” siniz. Evet SİZ. Çünkü her şeyin temelinde Tanrı’nın size verdiği gizemli bir güce sahipsiniz.

Michelangelo’ya ”Heykellerinizi nasıl yapıyorsunuz? Yaratıcılığınızın temel noktası nedir?” diye sorulduğunda, ”Heykel mermerin içinde zaten var.” cevabını verirmiş. ”Onları bizzat Tanrı yaratmış, benim işim, sadece Tanrı’nın yarattığı şeyin etrafını çevreleyen fazlalıkları tıraşlamaktan ibarettir”.

Kişisel gelişiminiz için sırlarla dolu şeyleri aramak, farklılaşmak adına onlarca şey yapmak zorunda değilsiniz. Tanrı sizin için bunu zaten yapmış durumda. Sadece içinizdeki gücün farkına varabilmeniz için sizi çevreleyen negatif içselleri traşlamanız, onlardan kurtulmanız ve kendi özünüze inerek kendi muhteşem heykelinizi ortaya çıkarmalısınız.

Unutmayın! Sizin en önemli yardımcınız yine Sizsiniz. Siz istemediğiniz sürece kimse size yardım edemez. Olumlu düşünmenin, olumlu sözlerin gücünü de hafife almayın. Durun! Sizi hemen şimdi Masaru Emoto ile tanıştırayım. Bay Emoto suyun moleküler yapısı ve onu etkileyen şeyler üzerinde bilimsel çalışmalar yapan ve sonucunda bizlere harika bir kanıt sunan bir bilimadamı.

Su deneyinde temel nokta ”Sözlerin Gücü”  Söz – Su arasındaki ilişkiyi anlamaya çalışıyorsanız Bay Emoto bu konuda size yardımcı olsun. Lütfen aşağıdaki videoyu izleyin. Eğer bu videoyu daha önce hiç izlemediyseniz, emin olun bugüne kadar izlediğiniz en iyi videolardan biri olacağına eminim.

Şimdi nasıl düşünüyorsunuz? Kelimelerin gücünün bilimsel kanıtından sonra kendinize haksızlık yaptığınızı düşünüyor musunuz? SİZ zaten yaratılırken diğer canlılardan farklı olarak bir akla sahip olduğunuz için üstün yaratılmış durumdasınız. Kendinize inanmanız, kelimelerin gücüne inanmanız, yaratıcının size bahşettiği güce inanmanızın size hiç bir zararı olmaz, aksine çok ama çok faydası olur. Çünkü pozitif içseller, olumlu plasebo etkisi (telkin), olumlu dil kalıpları kişisel gelişiminizin en büyük yapı taşlarıdır. İnsanlar harekete geçmek için birilerinin kendilerine bir şeyi yapamayacağını söylemesini beklerler. Her gün birileri, bizlere bir şeyleri başaramayacağımızı, yapamayacağımızı söyler ancak ne tuhaftır ki bir çoğumuz buna rağmen harekete geçmez. Bunun nedeni de atalet durumudur. Atalet, bir şeyi yapmanıza engel olan, isteksizlik duygusu veren, harekete geçmenizi yavaşlatan hatta geçmemenizi sağlayan bir eylemsizlik halidir. Harekete geçmek için hala bekliyorsanız, size önereceğim yüzlerce Kişisel gelişim kitabı yok, onlarca kitapta da yok, hatta hiç kitap yok. Hiç bir kitap ya da yazı veya bir makale, seminer her neyse sizi istemediğiniz sürece harekete geçiremez ancak siz istediğinizde itici bir güç olarak Kişisel gelişiminize yön verebilirler.

Fark yaratmak mı istiyorsun? O zaman kalk yarat! Hemen şimdi bu zor değil, bu yazıyı okuduğunuza göre zaten kişisel gelişiminize önem veriyor, kendi paradigmalarınızda değişime gitmek istiyorsunuz. Unutmayın! Değişim zordur, ancak bir kere başladımı bir daha durdurulamaz. Eğer BAŞARILI olmayı gerçekten istiyorsanız, başarılı olacaksınız buna inanın. Eğer KORKAK olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman korkaksınız.

Seçin seçim sizin…

Şimdi size ”Bir başkası yaptıysa, siz de yapabilirsiniz.” desem bana inanır mısınız? Eğer bunun aksini düşünüyorsanız lütfen bu sefer de aşağıdaki videoyu izleyin. Biliyorum hayat zor, çok zor, gerçekten zor ancak bu zorluğa katlanan sadece siz değilsiniz, hadi artık durmayın durduğunuz yerde siz bir ağaç değilsiniz, hareket edin. Üretin, yaratıcılığınızı kullanın, size verilen gücün farkına varın, ayağa kalkın. İlk adımınızı atın! Siz adım atmadan hiç bir şey değişmeyecek. Gelişmeyeceksiniz, ilerleyemeyeceksiniz. İstediğiniz bu mu? Başarıya aç değil misiniz? Her şey güzel olacak dedim, kolay olacak demedim. Dini insanlara yaymak için bile peygamberler çaba sarfettiler, biz neden duruyoruz, neden hala olduğumuz yerdeyiz. Hemen şimdi harekete geçin, bunu kendiniz için yapın. Bunu kendinize kanıtlayın…

Bu yazıyı geliştirmeme yardımcı olmak ister misiniz? İlk adımı yorumunuzu yazarak atabilirsiniz. Siz Kişisel Gelişiminiz için neler yaptınız?/yapıyorsunuz? Değerli yorumlarınız için her birinize şimdiden çok teşekkür ederim.

 

Sevgi ve Saygılarımla

Ümit ÜNKER

Yazar hakkında

Ümit ÜNKER

Ümit ÜNKER - Profesyonel Eğitmen & Danışman

Yeni Yüzyıl Üniversitesi ”İletişim Yönetimi Yüksek Lisansı” programında akademik öğrenimini tamamlamıştır. Ayrıca Özyeğin Üniversitesi ”Girişimcilik Yüksek Lisansı” programında da özel öğrencidir. Ümit ÜNKER Profesyonel kariyerini Telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak devam ettirmiştir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında Uzman ve Yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER Satış, Satış Yönetimi, Alternatif Satış Kanallarının oluşturulması ve Ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

”4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap” kitaplarının yazarıdır. Satış alanında ilk olan ''4 Adımda Satış’’ sesli kitabını yayınlamıştır ve binlerce telefonda sesli kitap uygulaması kullanılmaktadır. Teknolojiyi üst seviyede kullanan Ümit ÜNKER aynı zamanda birden fazla e-kitap yayınlamış 100.000 ‘den fazla okuma almıştır.

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Yayınladığı Akademik Makaleleri: (www.umitunker.com)

Kurumsal İletişimde Etik
Marka ve İmaj Tasarımı – Yeni Marka Yaratma Stratejileri
Sokak ve Cadde İsimlerinin Toplumsal Bellek Açısından İncelenmesi
Kültürlerarası İletişim ve Gösterge Bilim – Avrupa ve Amerika’da var olan Türkiye ve Türk Kültürü Oluşmasında Kitle İletişim Araçlarının Rolü
İkna Edici İletişim ve İknanın Psikolojisi
Siyasal İletişim Açısından Beden Dili Kullanımının Önemi
E-İş, E-Devlet, E-Etik Kitap incelemesi
Fuse Tea - Reklam Analizi
Biyopolitika Kitap İncelemesi

Kurucu Ortak olduğu SATMEP Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.
Kurucusu olduğu TEDİ Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. Şirketiyle Ulusal ve Uluslararası kurumsal firmalara danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

Turkcell Akademi Eğitmeni ve Turkcell İş Ortağıdır.

Türk Kızılayı, İstanbul Şube Başkanlığı Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesidir.

Resmi İnternet Televizyonu Ümit ÜNKER TV ‘nin kurucusudur ve Youtube İş Ortağıdır.

Hürriyet Yazar Kafe Yazarı ve Satış Stratejileri alanında Google Authorship yazarıdır.

Uzman TV, Mynet Vidobu, Youtube, Cevap TV gibi platformlarda 40 farklı konuda Satış eğitimleri vermiştir. Verdiği eğitimler 350.000 ‘den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Türkiye’nin ilk ve tek elindeki malzemeye göre kişiselleştirilebilir yapay zekaya sahip tarif arama sistemi olan, sosyal yemek platformu Yemek Guru ‘nun kurucusu ve Turkcell İş ortağı‘dır. Turkcell Yemek Guru servisi ile 2.4 Milyon üyesi bulunan ve 4 Milyondan fazla tarif sorgulaması yapılan yepyeni bir servisin kurucusudur.

Eğitim, Danışmanlık ve Organizasyon Hizmetleri alanında Kurumsal firmalara Koç’luk yapmakta ve eğitimler vermektedir. Tablet Seminerler bünyesinde Uzman olarak Eğitimler, Seminerler vermektedir. SATIŞ – SALES Networking grubunun kurucusudur ve Networker’dır. İş ağı yaratma ve kişisel bağlantılar konusunda uzmandır.

TV 8 ”OYUN” isimli Oyunculuk programında 3. Haftanın Oyunculuk 1. cisi olmuştur.

15 yıl Tiyatro sanatıyla yakından ilgilenen Ümit ÜNKER, bu alanda Oyunculuk, Sahne Tasarımcılığı ve Yönetmenlik denemelerinde de bulunmuştur. En iyi yönetmen, En iyi Aktör ve En iyi Dekor tasarımı ödüllerine sahiptir.

Yorum Yaz