Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

KİŞİSEL GELİŞİM

MAĞAZA ELEMANLARI NASIL DAHA İYİ SATIŞ YAPAR?
26 Haziran 2017
ÖFKE KONTROLÜ
27 Haziran 2017

KİŞİSEL GELİŞİM

Kişisel Gelişim ile ilgili kaç makale okudunuz? Ya da kaç kitap? Okuduklarınız sonrası Kişisel gelişiminizi ölçümleyebildiniz mi? Veya beklediğiniz o muazzam değişim gerçekleşti mi? Sadece iyi olacağınızı düşünerek iyi olamayacağınız gerçeğini gelin artık kabul edin. İyi olabilmeniz için gerçekten çalışmanız gerekir ancak şunu söylememe de izin verin lütfen. Çalışırken iyi olabilmeniz için iyi olduğunuzu düşünmeniz gerekir bunu hissetmelisiniz. Pozitif içsellerin üzerinizde yaratacağı eşsiz gücü es geçmeyin fakat sadece düşünerek değil, yaparak kazanırsınız. Hal böyleyken kişisel gelişiminizin olumlu şekilde artarak devam etmesi için önce kendinize olan inancınızı arttırmanız gerekir. Tüm kişisel gelişim kitaplarında ya da yazılarında hatta seminerlerinde anlatılan temel nokta ”SİZ” siniz. Evet SİZ. Çünkü her şeyin temelinde Tanrı’nın size verdiği gizemli bir güce sahipsiniz.

Michelangelo’ya ”Heykellerinizi nasıl yapıyorsunuz? Yaratıcılığınızın temel noktası nedir?” diye sorulduğunda, ”Heykel mermerin içinde zaten var.” cevabını verirmiş. ”Onları bizzat Tanrı yaratmış, benim işim, sadece Tanrı’nın yarattığı şeyin etrafını çevreleyen fazlalıkları tıraşlamaktan ibarettir”.

Kişisel gelişiminiz için sırlarla dolu şeyleri aramak, farklılaşmak adına onlarca şey yapmak zorunda değilsiniz. Tanrı sizin için bunu zaten yapmış durumda. Sadece içinizdeki gücün farkına varabilmeniz için sizi çevreleyen negatif içselleri traşlamanız, onlardan kurtulmanız ve kendi özünüze inerek kendi muhteşem heykelinizi ortaya çıkarmalısınız.

Unutmayın! Sizin en önemli yardımcınız yine Sizsiniz. Siz istemediğiniz sürece kimse size yardım edemez. Olumlu düşünmenin, olumlu sözlerin gücünü de hafife almayın. Durun! Sizi hemen şimdi Masaru Emoto ile tanıştırayım. Bay Emoto suyun moleküler yapısı ve onu etkileyen şeyler üzerinde bilimsel çalışmalar yapan ve sonucunda bizlere harika bir kanıt sunan bir bilimadamı.

Su deneyinde temel nokta ”Sözlerin Gücü”  Söz – Su arasındaki ilişkiyi anlamaya çalışıyorsanız Bay Emoto bu konuda size yardımcı olsun. Lütfen aşağıdaki videoyu izleyin. Eğer bu videoyu daha önce hiç izlemediyseniz, emin olun bugüne kadar izlediğiniz en iyi videolardan biri olacağına eminim.

 

Şimdi nasıl düşünüyorsunuz? Kelimelerin gücünün bilimsel kanıtından sonra kendinize haksızlık yaptığınızı düşünüyor musunuz? SİZ zaten yaratılırken diğer canlılardan farklı olarak bir akla sahip olduğunuz için üstün yaratılmış durumdasınız. Kendinize inanmanız, kelimelerin gücüne inanmanız, yaratıcının size bahşettiği güce inanmanızın size hiç bir zararı olmaz, aksine çok ama çok faydası olur. Çünkü pozitif içseller, olumlu plasebo etkisi (telkin), olumlu dil kalıpları kişisel gelişiminizin en büyük yapı taşlarıdır. İnsanlar harekete geçmek için birilerinin kendilerine bir şeyi yapamayacağını söylemesini beklerler. Her gün birileri, bizlere bir şeyleri başaramayacağımızı, yapamayacağımızı söyler ancak ne tuhaftır ki bir çoğumuz buna rağmen harekete geçmez. Bunun nedeni de atalet durumudur. Atalet, bir şeyi yapmanıza engel olan, isteksizlik duygusu veren, harekete geçmenizi yavaşlatan hatta geçmemenizi sağlayan bir eylemsizlik halidir. Harekete geçmek için hala bekliyorsanız, size önereceğim yüzlerce Kişisel gelişim kitabı yok, onlarca kitapta da yok, hatta hiç kitap yok. Hiç bir kitap ya da yazı veya bir makale, seminer her neyse sizi istemediğiniz sürece harekete geçiremez ancak siz istediğinizde itici bir güç olarak Kişisel gelişiminize yön verebilirler.

Fark yaratmak mı istiyorsun? O zaman kalk yarat! Hemen şimdi bu zor değil, bu yazıyı okuduğunuza göre zaten kişisel gelişiminize önem veriyor, kendi paradigmalarınızda değişime gitmek istiyorsunuz. Unutmayın! Değişim zordur, ancak bir kere başladımı bir daha durdurulamaz. Eğer BAŞARILI olmayı gerçekten istiyorsanız, başarılı olacaksınız buna inanın. Eğer KORKAK olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman korkaksınız.

Seçin seçim sizin…

Şimdi size ”Bir başkası yaptıysa, siz de yapabilirsiniz.” desem bana inanır mısınız? Eğer bunun aksini düşünüyorsanız lütfen bu sefer de aşağıdaki videoyu izleyin. Biliyorum hayat zor, çok zor, gerçekten zor ancak bu zorluğa katlanan sadece siz değilsiniz, hadi artık durmayın durduğunuz yerde siz bir ağaç değilsiniz, hareket edin. Üretin, yaratıcılığınızı kullanın, size verilen gücün farkına varın, ayağa kalkın. İlk adımınızı atın! Siz adım atmadan hiç bir şey değişmeyecek. Gelişmeyeceksiniz, ilerleyemeyeceksiniz. İstediğiniz bu mu? Başarıya aç değil misiniz? Her şey güzel olacak dedim, kolay olacak demedim. Dini insanlara yaymak için bile peygamberler çaba sarfettiler, biz neden duruyoruz, neden hala olduğumuz yerdeyiz. Hemen şimdi harekete geçin, bunu kendiniz için yapın. Bunu kendinize kanıtlayın…

Bu yazıyı geliştirmeme yardımcı olmak ister misiniz? İlk adımı yorumunuzu yazarak atabilirsiniz. Siz Kişisel Gelişiminiz için neler yaptınız?/yapıyorsunuz? Değerli yorumlarınız için her birinize şimdiden çok teşekkür ederim.

 

Sevgi ve Saygılarımla

Ümit ÜNKER

12 Comments

 1. Mevlut candan dedi ki:

  Videolar harika herşey bizim elimizde

 2. Musa YILDIZ dedi ki:

  ”Yiğidin yiğitliği at üstünde belli olur.”
  Bilmek yapmayı yapmak ise olmayı getirmiyor.
  Kişisel gelişim ise olmak işi…
  Evet bilgi güçtür. Ama potansiyel güçtür. Ancak harekete geçtiğimizde bilgi hayatımızda fark yaratır.
  Problemini çözdüğümüz kişi bizimledir.
  Kurumlar veya kişiler bilgi ile yapılan eylem karşılığında ödeme yaparlar.

  Farkındalık oluşturmak adına ”Su Deneyi’ temel olabilir devamında ise gün içinde kendimize ve çevremize ne diyoruz.
  Gandi’nin söylediği
  ”Ne düşündüğüne dikkat et. Kelimelerin olur.
  Kelimerine dikkat et. Cümlelerin olur.
  Cümlelerine dikkat et. Davranışların olur.
  Davranışlarına dikkat et. Alışkanlıkların olur.
  Alışkanlıklarına dikkat et. Karakterin olur.
  Karakterine dikkat et. Geleceğin olur. ”

  Geleceği tahmin etmenin en garanti yolu onu inşaa etmektir.

 3. hakan çetin dedi ki:

  Hocam yorumlarinizi için tesekkür ederim!
  Ben kisisel gelisimim için sizin degerli yorum ve tavsiyelerinizi takip etmeye devam edecegim 🙂

 4. Mehmet İhsan koyuncu dedi ki:

  Hocam güzel bir makale ve etkilendimde demekki insan isteyince yapamadığı hiç birşey yoktur.Yeterki kendi içindeki düşünceleri ve sözlerini dışa vurabilmektir.
  Ve ALLAH insanı nekadar değerli,şerefli mükemmel yaratmıştır..Düşünen insanlar için bir lütuftur.

 5. Musa YILDIZ dedi ki:

  ”Yiğidin yiğitliği at üstünde belli olur.”
  Bilmek yapmayı yapmak ise olmayı getirmiyor.
  Kişisel gelişim ise olmak işi…
  Evet bilgi güçtür. Ama potansiyel güçtür. Ancak harekete geçtiğimizde bilgi hayatımızda fark yaratır.
  Problemini çözdüğümüz kişi bizimledir.
  Kurumlar veya kişiler bilgi ile yapılan eylem karşılığında ödeme yaparlar.

  Farkındalık oluşturmak adına ”Su Deneyi” temel olabilir devamında ise gün içinde kendimize ve çevremize ne diyoruz bir dinlesek bu söylediklerimiz bizi hedeflerimize gitmek konusunda ne kadar destekliyor?
  Gandi’nin söylediği
  ”Ne düşündüğüne dikkat et. Kelimelerin olur.
  Kelimerine dikkat et. Cümlelerin olur.
  Cümlelerine dikkat et. Davranışların olur.
  Davranışlarına dikkat et. Alışkanlıkların olur.
  Alışkanlıklarına dikkat et. Karakterin olur.
  Karakterine dikkat et. Geleceğin olur. ”

  Geleceği tahmin etmenin en garanti yolu onu inşaa etmektir.

 6. Nejat arslan dedi ki:

  Inanin hocam ben boyle oldugunu bilmiyodum gecenin bi vakti kendime getirdiniz beni

 7. Cem DUYGULU dedi ki:

  Bu konuya ilişkin olarak harekete geç teşekkürler Ümit bey tek cümle içinde saklı …
  Bu saate zaman yaratmaya çalışıyorum…

 8. Kenan SOLAK dedi ki:

  Kendi içimizde arzu ettiğimiz şeye odaklanarak, isteyerek ve sadece düşünce şeklinde kalmayıp,düşündüğümüzü
  en iyi bir şekilde yapabileceğimize inandıktan sonra, önümüzdeki bütün engelleri aşıp başarılı sonuca ulaşabiliriz…

  Yapılacak ve aşılacak yol tabiki zordur, ama yapılması ve aşılması imkansız değildir…
  Yeterki en içten duygularla inanıp yapmaya başla…

  İleriki yıllarda huzura ermenin yolu; kendine inan ve güven, üstesinden gelinemeyecek hiçbirşeyin olmadığını bil…

 9. ÜMİT ŞEHİR dedi ki:

  Bay Emoto’nun yaratmış olduğu “Sözlerin Gücü” Söz-Su ilişkisi çalışması çok şey anlatıyor, Duyguların ve sözün bu kadar etkileyici bir güce sahip olması muazzam

 10. Ezgizem sencan dedi ki:

  0-3 yaş arası çocuklarla vakit geçirmeyi çok severim.
  Hep pozitif enerji verirler , sersem gülümseme bırakırlar yüzümüzde…
  Belkide tam bu yüzden küçücük yüreklerindeki ‘su’ berrak tertemiz…
  Bizler büyükler, küçükken sahip olduğumuz bütün yetenekleri, sihri kaybederiz
  Bazen bir parça çamura dönüşüp etrafımıza sıçradığımız bile olur .
  Düşe kalka büyüyoruz.
  Düştüğünde yılmadan kalkabiliyorsan …
  Koşmak için bekleme!

 11. Mesut dedi ki:

  Herşey cok iyi kendine guven hareketlenme falan tamam ama bi bakiyosun herseyin başında maddiyat geliyo hocam bu sorunu aşamadım

 12. Ezgizem dedi ki:

  Defalarca okusam her seferinde farklı ödevler çıkarıyorum kendimize yardım edecek kişinin yine kendimiz olduğunu farkettirdiğiniz ve düşüncelerimizi harekete geçirdiğiniz için tüm makaleleriniz için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!