Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

Herkesin iyi bir fikri var ama ya sonra?

Atlasglobal Havayolları Eğitimlerini Tamamladık
21 Mart 2017
GETINGE GRUP TÜRKİYE STRATEJİ TOPLANTISI VE EĞİTİM
27 Mart 2017

Herkesin iyi bir fikri var ama ya sonra?

Herkesin iyi bir fikri var, hatta kimileri için en iyi fikir kendi fikirleri ama ya sonra?

Fikir bulmak elbette önemli ama fikir bulmaktan daha önemli olan onu hayata geçirebilmek bir çok girişimci adayı işte burada tam da yeteneklerini göz önüne alarak ilk adımı atma noktasında zorlanıyor, hatta bazıları hemen ilk adımı atıyor ancak sonrası gelmiyor.

Girişimcilik, yüksek sabır, dayanma gücü, egoların kontrolü, kişisel farkındalık ve karakter gücü gibi insani ama zor olan bir potansiyel istiyor sizden. Tüm bunları yerine getirebiliyorsanız zaten iyi bir Girişimci olarak nitelendiriliyorsunuz. Ama gelin görün ki bunlar maalesef gerçek hayatta, hatta sahada yeterli değil. Anlatmak istediğim şey şu, fikriniz var, dayanma gücünüz de var, egolarınız kontrol altında ve iyi sayılacak bir psikolojidesiniz bunlar ilerleyebilmeniz için güzel itici güçler ama fikrinizi satamazsanız bunların hiçbirinin bir önemi yok…

Satmak, önce kendinizi satmakla başlar, sonra bir başkasına hayalinizi yani fikrinizi satmakla devam eder, sonrasında da müşteriye ulaştırmakla son bulur. İşte bu üç adım her şeyden önemli ve bir o kadar da zorlu adımlardır. Nedeni ise, satış müşteriye ulaştırılma ve kapanma noktasında bir takım stratejileri ve taktikleri olan ve olmazsa olmazları bulunan, bunlar bilinmeden maalesef hayal kırıklıkları ile sonuçlanabilen sosyal ve psikolojik bir bilimdir.

Her şeyiniz hazır ama bir tek satış yapabilme noktasında bariyerleriniz varsa gelin bunları birlikte kaldıralım.

Nasıl satarım? Sorusuna Blog’umda daha önce verdiğim cevapları inceleyelim, eğer halen aklınıza takılan ve/veya uygulama noktasında yaşadığınız sorunlarınız olursa bana [email protected] mail adresimden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

SAT(mak) için önce Müşteri olmak gerekir yazımı okumak için lütfen tıklayınız.

Neden Sat(a)mıyoruz?

 

Sevgi ve Saygılarımla

Ümit ÜNKER

Satış Koçu

www.umitunker.com

www.umitunker.com/blog

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!