Satış Stratejileri Mini El Kitabı
Satış Stratejileri Mini El Kitabı cover

Satış Stratejileri Mini El Kitabı

Satış Stratejileri Mini El Kitabı resmi

Satış Stratejileri Mini El Kitabı

 

 
Satış’ın E-Hali & Müşteri(ye) Hizmet Kalitesi isimli yazılarımın mini el kitabı halini buradan okuyabilirsiniz.
 
 
 
 
Ümit ÜNKER
 
Ürünü/hizmeti anlatırken zamanın önemli olduğunu bilin, zaman sizin performansınız karşı tarafın ise satın alıp almama kararını vereceği kum saati ve saat durmadan işliyor o halde bir müşteriye uzun uzun zaman ayırmak satış stratejileri için doğru bir yaklaşım değil bunu müşteri dahi istese burada geçireceğiniz uzun zaman ikinci bir satış kapamayı kaçırabileceğiniz bir zaman olabilir bu nedenle her müşteriniz için en ideal süreyi bulun ve tüm bu süre içinde anlatmak
istediklerinizi anahtar kelimelerinizle anlatın sonrasında satışı sonuçlandırma sürecine geçin ve sonuçlandırın.

 

Satış stratejileri içinde anahtar kelimelerinizi kurgularken onları mağazanız içindeki ürünler hakkında vereceğiniz detay bilgilerden değil o ürün hakkında ortaya çıkarmak istediğiniz faydalardan seçmelisiniz.

Ürünü aldığında elde edeceği faydayı vurgularken almadığında neler kaybedebileceğini de vurgulamak da satış stratejileri için önemli bir noktadır.

İnsanlar bir daha sahip olamama dürtüsünden dolayı bir şeye sahip olmak isterler.

Tüm bu adımları uygulamanız ve bunu içselleştirmeniz satışlarınızın artmasına ve sürdürülebilir başarı sağlamanıza neden olacaktır. Elbette asıl sorulması gereken temel soru ‘’Müşteriler niçin satın alır?’’ olmalıdır.

Bunu birçok noktadan değerlendirerek açıklayabiliriz.
  • Azlık psikolojisi
  • Beğeni prensibi
  • İhtiyaç