Önce kendinizi satmalısınız… cover

Önce kendinizi satmalısınız…

Önce kendinizi satmalısınız…

İyi bir satışcı önce kendini satar…

Nedir kendini satmak ? Şirketlerin müşterilerine dokunduğu ilk kişi Satış ekipleridir. Satış uzmanları salt satış yapmamakta aynı zamanda kurumsal Markaların saha’da ki yüzü olma misyonunu da taşımaktadırlar. Dolayısı ile ”SEN NASILSAN, MARKA O’dur…” Düşünsenize, milyon dolarlık yatırım yapmış bir şirketin müşterisi ile ilk temasa geçen satış ekibinin sakal traşı olmamış, takım elbise giymemiş ve/veya uygun şekilde giyinmemiş, temiz kokmayan birinin olduğunu. Sizce Marka bu durumdan ne kadar etkilenir ? Ya yapmak istediğiniz SATIŞ ?

İlk etki, ilk intiba oldukça önemlidir ve karşı tarafta bırakılan ilk etki %80 oranında bilinç altına yerleşir. Yani, müşterinin karşısına ilk olarak nasıl çıkarsanız %80 etkiyi o şekilde bırakırsınız. %80 İYİ – %80 KÖTÜ

Geri kalan %20′lik alan zaten Markanın gücü ve bilinirliği, sizin yetkinliğiniz ve konuşma üslubunuzla tamamlanır. Dolayısı ile, giyim tarzınız, saç şekliniz, kokunuz, diksiyonunuz ve üslubunuz bir satış sürecinin en etkili belirleyicilerindendir.

İlk intibayı %100 olumlu şekilde tamamladığınızda, geriye presentation kalıyor ki burada da satış tekniklerini uyguladığınızda (Daha önceki yazılarımda Satış Tekniklerini anlatmıştım bkz. ”İyi Satıcı Olma Rehberi” ) bir görüşmeden başarısız çıkmanız söz konusu dahi olmayacaktır. İyi bir satışcı önce kendini satar.

pareto etkisi - ümit ünker

İnsanlar Sevdikleri şeylere güvenirler, güvendikleri şeyleri satın alırlar… Şirketiniz hakkında detaylı bilgiye sahip olursanız ve sattığınız ürün/hizmet’e tam anlamı ile hakim olursanız ve ilk intibanız olumlu olursa size yanlızca %20 performans sergilemek kalır.

Unutmayın! Nedenlerin %20’si, Sonuçların %80’ine yol açar. (Pareto İlkesi)

Müşteri Yorumları

Sonraki veya önceki yayın.
Duygu YENER resmi
Duygu YENER
AvivaSA Emeklilik ve Hayat İstanbul Grup Müdürü
"Sevilen ve fark yaratan bir eğitimcisiniz. İşleriniz rast gitsin. Hatta İstanbul'u keyifle göğüsleyen kazanan mutlu bir satışçı nasıl olunur eğitimi hazırlayabilirsiniz."
Akan GÖKÇE resmi
Akan GÖKÇE
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Ümit bey, yürekten katılıyorum. Eski bir avivasa çalışanı olarak katılımcıların çok şanslı olduklarını söyleyebilirim. Keyifli eğitimler dilerim."
Katılımcı resmi
Katılımcı
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Samimiyetiniz her şeye değerdi. Avivasa aracılığı ile aldığım en iyi eğitimdi. Başarılarınız daim olsun."
Olcay ÖZDEN resmi
Olcay ÖZDEN
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hocam bugüne kadar aldığım en kaliteli eğitimdi. Çok teşekkür ederiz."
Bilgehan SARIKAYA resmi
Bilgehan SARIKAYA
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hayatınıza renk katabilecek çok interaktif ve keyifli... Kesinlikle sıkılmayacağınız harika bir insan Ümit ÜNKER."
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi

Bültenimize abone olun

Boook a session

Officia possimus minus, voluptatibus.

Boook a tickets

Officia possimus minus, voluptatibus. Event nesciunt minima, explicabo voluptates magni dicta, at repudiandae.