Negatif İçseller cover

Negatif İçseller

Negatif İçseller

Negatif İçseller, kendi içimizde kendimizi dinlediğimiz olumsuz düşüncelerimizdir. Negatif düşünce tarzı olaylara bütünleşik bakamama, bardağın dolu tarafını görememe halidir. Peki ne yapmalıyız ?

Pozitif içseller oluşturmalıyız. Pozitif düşünce yöntemi sizi Mutlu etmesinin yanında olaylara bütünleşik bakarak daha net ayrıntıları görmenizi sağlar. Mutlu olmak sizin elinizde… Çoğu kişi bu cümleyi duyunca şunları düşünme potansiyeline sahiptir ” Bu lanet işte çalışta gel sen Mutlu ol…” pek az kişi ise şu şekilde düşünmektedir Mutlu olmak için bir çok nedenim var, bir işimin olmasıda bunlardan bir tanesi.”

Yeni bir işe başladığınız günü düşünün, hatta bir gün öncesini ne kadar heyecanlı ve Mutlu olduğunuzu hatırladınız mı ? O ilk pazartesi’ni düşünün, ilk iş gününüzü harika bir hafta ve harika bir gündü öyle değil mi ?

Ya şimdi ?

”Pazartesi sendromu, off yine pazartesi, şu pazartesi de bir geçse…” düşünceleri başladı ve pazartesi artık sizin için dayanılmaz ve sevilmeyen bir gün oldu.

Peki ne değişti ?

Pazartesi yine aynı pazartesi, o ilk işinize başladığınız pazartesi hiç değişmedi aynı salı gibi, çarşamba, perşembe, cuma gibi değişen tamamen sizin bakış açınız ve düşünce yapınız.

Daha bir çok konu üzerine olumlu düşünce yapısı tekniklerinden bahsedebiliriz. Örneğin; vücut sağlığınız, sağlıklı bir bedene sahip olmanız düşünce yapınızda da olumlu değişimler yaratır. Kendinizi daha mutlu hissetmenizi ve daha canlı tutum ve davranış geliştirmenizi sağlar. Ancak kilonuz normalin çok üstündeyse topluluk önünde var olmayı dahi istemezsiniz. Bırakın mutlu olmayı, kendinize olan öz güveninizi dahi kaybetmeye başlarsınız.

Negatif içseller sizi başarısızlığa, atalet duygusuna kapılmaya, mutsuzluğa ve sonunda depresyona kadar götürür. Daha olumlu düşünerek, daha Mutlu olmak varken, kendimize haksızlık edip neden Mutsuz olmayı seçiyoruz ?

Mutlu olmak mı ? Mutsuz olmak mı ? Pozitif içseller geliştirmek mi ? Negatif içseller geliştirmek mi ?

Seçin seçim sizin ?

 

Müşteri Yorumları

Sonraki veya önceki yayın.
Duygu YENER resmi
Duygu YENER
AvivaSA Emeklilik ve Hayat İstanbul Grup Müdürü
"Sevilen ve fark yaratan bir eğitimcisiniz. İşleriniz rast gitsin. Hatta İstanbul'u keyifle göğüsleyen kazanan mutlu bir satışçı nasıl olunur eğitimi hazırlayabilirsiniz."
Akan GÖKÇE resmi
Akan GÖKÇE
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Ümit bey, yürekten katılıyorum. Eski bir avivasa çalışanı olarak katılımcıların çok şanslı olduklarını söyleyebilirim. Keyifli eğitimler dilerim."
Katılımcı resmi
Katılımcı
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Samimiyetiniz her şeye değerdi. Avivasa aracılığı ile aldığım en iyi eğitimdi. Başarılarınız daim olsun."
Olcay ÖZDEN resmi
Olcay ÖZDEN
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hocam bugüne kadar aldığım en kaliteli eğitimdi. Çok teşekkür ederiz."
Bilgehan SARIKAYA resmi
Bilgehan SARIKAYA
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hayatınıza renk katabilecek çok interaktif ve keyifli... Kesinlikle sıkılmayacağınız harika bir insan Ümit ÜNKER."
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi

Bültenimize abone olun

Boook a session

Officia possimus minus, voluptatibus.

Boook a tickets

Officia possimus minus, voluptatibus. Event nesciunt minima, explicabo voluptates magni dicta, at repudiandae.