Kurumsal Eğitim Dünyasının Geleceği
Kurumsal Eğitim Dünyasının Geleceği cover

Kurumsal Eğitim Dünyasının Geleceği

Kurumsal Eğitim Dünyasının Geleceği resmi

Kurumsal Eğitim Dünyasının Geleceği

Ünlü Eğitmen ve Yazar Ümit ÜNKER Milliyet okurları için Denizbank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grubu Genel Müdür Yardımcısı Yavuz ELKİN ile ‘’Kurumsal Eğitim Dünyasının Geleceği’’ni konuştu. Bu özel ve keyifli röportajı aşağıda bulabilirsiniz.

Ümit ÜNKER: Merhaba Yavuz Bey, sizi uzun zamandır tanıyorum. Benim de yer alma fırsatı bularak katkı sunduğum Deniz Akademi’nin bugün 12. yıldönümü olduğunu öğrendim. İlk olarak sizin kişisel hikayenizi alabilir miyiz? Sizin yolunuz nasıl kesişti?

Yavuz ELKİN: Hoş geldin Ümit, Bankacılığa 26 yıl önce müfettiş olarak başladım. 4 yıl sonra da pazarlama tarafına geçtim. 3 farklı bankanın satış ve pazarlama alanlarında yöneticilik deneyiminin ardından 2004’te katıldığım DenizBank´ta 2007 yılında Deniz Akademi’yi kurma misyonunu üstlendim. Önce varlık nedenimize çalıştık. Banka çok ciddi bir büyüme atağına kalkacaktı. Biz de burdan hareketle 3 odak alanı belirledik. Bunlar, Ailemize katılan yeni mezunları hızla bankacı yapmak, büyüyen organizasyon için içimizden yöneticileri hazırlamak ve henüz 10 yaşındaki Bankanın kuruluştan gelen özgün kültürünü güçlendirmek. 300 şube ve 6 bin çalışan ile başlayan bu yolculuk bugün 750 şube ve 14,500 çalışan ile devam ediyor. Sadece Deniz’e değil, yıllar içinde sektöre de bir çok bankacı ve yönetici yetiştiren bir okulumuz oldu. 2008 yılında; Deniz Akademi’nin yanında İnsan Kaynakları sorumluluğunu da üstlendim. Deniz’de keyifle keşfetmeye ve öğrenmeye devam ediyorum.

Ümit ÜNKER: Burası gerçekten sektörün önemli okullarından birisi. Bu gelişimin ardında mutlaka öne çıkan çalışmalar vardır. Bunları biraz açar mısınız? 

Yavuz ELKİN:  İlk başta vurgulamam gereken iç eğitmenler. Biz bankada Deniz ile ilgili metaforları çok sık kullandığımız için onlara da Deniz’in Rehberleri diyoruz. İlk önce hem kültürümüzü yayacak hem de yeni katılanlara rol model olacak arkadaşlarımızı belirledik ve önemli yatırımlar yaptık. Diğer yandan sektörün önemli eğitim şirketleri ile özellikle liderlik konusunda ortak tasarımlara imza attık. Bunların içinde birini özellikle söylemek isterim: Yeni Kaptanlar Kulübü. Bildiğin gibi biz, Şube Müdürleri’mize Kaptan diyoruz.  Deniz Akademi’nin kuruluşundan bu yana devam eden bir program. Sanırım bu anlamda sektörün, belki de ülkenin en uzun soluklu programlarından da biri. Bugün şubelerimizin % 70’inden fazlasında çalışanlarımız arasından terfi ederek Kaptan olan ve bu programdan mezun olan arkadaşlarımız yer alıyor. Bu uygulamalar ile 5. yılımızda ulusal ve uluslararası alanda bir çok prestijli ödüller aldık. 2018 yılında 10. yılımızı kutlarken kendimize yeni bir hedef koyduk: Türkiye’nin en dijital kurumsal akademisi olmak! Buna göre bu yıl sonunda toplam eğitim üretiminin % 70’ini dijital kanallardan sunacağız. Burada elbette sadece nicelik olarak bir hedeften değil; etkili, tam da ihtiyaç duyulan zamanda ve miktarda eğitim sunmaktan bahsediyorum. 

Kurumsal Eğitim Dünyasının Geleceği

Ümit ÜNKER: Size göre sınıf eğitimleri bitecek öyleyse! Biz kendimize başka iş bakalım! 

Müşteri Yorumları

Sonraki veya önceki yayın.
Duygu YENER resmi
Duygu YENER
AvivaSA Emeklilik ve Hayat İstanbul Grup Müdürü
"Sevilen ve fark yaratan bir eğitimcisiniz. İşleriniz rast gitsin. Hatta İstanbul'u keyifle göğüsleyen kazanan mutlu bir satışçı nasıl olunur eğitimi hazırlayabilirsiniz."
Akan GÖKÇE resmi
Akan GÖKÇE
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Ümit bey, yürekten katılıyorum. Eski bir avivasa çalışanı olarak katılımcıların çok şanslı olduklarını söyleyebilirim. Keyifli eğitimler dilerim."
Katılımcı resmi
Katılımcı
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Samimiyetiniz her şeye değerdi. Avivasa aracılığı ile aldığım en iyi eğitimdi. Başarılarınız daim olsun."
Olcay ÖZDEN resmi
Olcay ÖZDEN
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hocam bugüne kadar aldığım en kaliteli eğitimdi. Çok teşekkür ederiz."
Bilgehan SARIKAYA resmi
Bilgehan SARIKAYA
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hayatınıza renk katabilecek çok interaktif ve keyifli... Kesinlikle sıkılmayacağınız harika bir insan Ümit ÜNKER."
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi

Bültenimize abone olun

Boook a session

Officia possimus minus, voluptatibus.

Boook a tickets

Officia possimus minus, voluptatibus. Event nesciunt minima, explicabo voluptates magni dicta, at repudiandae.