KİŞİSEL GELİŞİM cover

KİŞİSEL GELİŞİM

KİŞİSEL GELİŞİM

 

Kişisel Gelişim ile ilgili kaç makale okudunuz? Ya da kaç kitap? Okuduklarınız sonrası Kişisel gelişiminizi ölçümleyebildiniz mi? Veya beklediğiniz o muazzam değişim gerçekleşti mi? Sadece iyi olacağınızı düşünerek iyi olamayacağınız gerçeğini gelin artık kabul edin. İyi olabilmeniz için gerçekten çalışmanız gerekir ancak şunu söylememe de izin verin lütfen. Çalışırken iyi olabilmeniz için iyi olduğunuzu düşünmeniz gerekir bunu hissetmelisiniz. Pozitif içsellerin üzerinizde yaratacağı eşsiz gücü es geçmeyin fakat sadece düşünerek değil, yaparak kazanırsınız. Hal böyleyken kişisel gelişiminizin olumlu şekilde artarak devam etmesi için önce kendinize olan inancınızı arttırmanız gerekir. Tüm kişisel gelişim kitaplarında ya da yazılarında hatta seminerlerinde anlatılan temel nokta ”SİZ” siniz. Evet SİZ. Çünkü her şeyin temelinde Tanrı’nın size verdiği gizemli bir güce sahipsiniz.

Michelangelo’ya ”Heykellerinizi nasıl yapıyorsunuz? Yaratıcılığınızın temel noktası nedir?” diye sorulduğunda, ”Heykel mermerin içinde zaten var.” cevabını verirmiş. ”Onları bizzat Tanrı yaratmış, benim işim, sadece Tanrı’nın yarattığı şeyin etrafını çevreleyen fazlalıkları tıraşlamaktan ibarettir”.

Kişisel gelişiminiz için sırlarla dolu şeyleri aramak, farklılaşmak adına onlarca şey yapmak zorunda değilsiniz. Tanrı sizin için bunu zaten yapmış durumda. Sadece içinizdeki gücün farkına varabilmeniz için sizi çevreleyen negatif içselleri traşlamanız, onlardan kurtulmanız ve kendi özünüze inerek kendi muhteşem heykelinizi ortaya çıkarmalısınız.

Unutmayın! Sizin en önemli yardımcınız yine Sizsiniz. Siz istemediğiniz sürece kimse size yardım edemez. Olumlu düşünmenin, olumlu sözlerin gücünü de hafife almayın. Durun! Sizi hemen şimdi Masaru Emoto ile tanıştırayım. Bay Emoto suyun moleküler yapısı ve onu etkileyen şeyler üzerinde bilimsel çalışmalar yapan ve sonucunda bizlere harika bir kanıt sunan bir bilimadamı.

Su deneyinde temel nokta ”Sözlerin Gücü”  Söz – Su arasındaki ilişkiyi anlamaya çalışıyorsanız Bay Emoto bu konuda size yardımcı olsun. Lütfen aşağıdaki videoyu izleyin. Eğer bu videoyu daha önce hiç izlemediyseniz, emin olun bugüne kadar izlediğiniz en iyi videolardan biri olacağına eminim.

 

Şimdi nasıl düşünüyorsunuz? Kelimelerin gücünün bilimsel kanıtından sonra kendinize haksızlık yaptığınızı düşünüyor musunuz? SİZ zaten yaratılırken diğer canlılardan farklı olarak bir akla sahip olduğunuz için üstün yaratılmış durumdasınız. Kendinize inanmanız, kelimelerin gücüne inanmanız, yaratıcının size bahşettiği güce inanmanızın size hiç bir zararı olmaz, aksine çok ama çok faydası olur. Çünkü pozitif içseller, olumlu plasebo etkisi (telkin), olumlu dil kalıpları kişisel gelişiminizin en büyük yapı taşlarıdır. İnsanlar harekete geçmek için birilerinin kendilerine bir şeyi yapamayacağını söylemesini beklerler. Her gün birileri, bizlere bir şeyleri başaramayacağımızı, yapamayacağımızı söyler ancak ne tuhaftır ki bir çoğumuz buna rağmen harekete geçmez. Bunun nedeni de atalet durumudur. Atalet, bir şeyi yapmanıza engel olan, isteksizlik duygusu veren, harekete geçmenizi yavaşlatan hatta geçmemenizi sağlayan bir eylemsizlik halidir. Harekete geçmek için hala bekliyorsanız, size önereceğim yüzlerce Kişisel gelişim kitabı yok, onlarca kitapta da yok, hatta hiç kitap yok. Hiç bir kitap ya da yazı veya bir makale, seminer her neyse sizi istemediğiniz sürece harekete geçiremez ancak siz istediğinizde itici bir güç olarak Kişisel gelişiminize yön verebilirler.

Fark yaratmak mı istiyorsun? O zaman kalk yarat! Hemen şimdi bu zor değil, bu yazıyı okuduğunuza göre zaten kişisel gelişiminize önem veriyor, kendi paradigmalarınızda değişime gitmek istiyorsunuz. Unutmayın! Değişim zordur, ancak bir kere başladımı bir daha durdurulamaz. Eğer BAŞARILI olmayı gerçekten istiyorsanız, başarılı olacaksınız buna inanın. Eğer KORKAK olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman korkaksınız.

Seçin seçim sizin…

Şimdi size ”Bir başkası yaptıysa, siz de yapabilirsiniz.” desem bana inanır mısınız? Eğer bunun aksini düşünüyorsanız lütfen bu sefer de aşağıdaki videoyu izleyin. Biliyorum hayat zor, çok zor, gerçekten zor ancak bu zorluğa katlanan sadece siz değilsiniz, hadi artık durmayın durduğunuz yerde siz bir ağaç değilsiniz, hareket edin. Üretin, yaratıcılığınızı kullanın, size verilen gücün farkına varın, ayağa kalkın. İlk adımınızı atın! Siz adım atmadan hiç bir şey değişmeyecek. Gelişmeyeceksiniz, ilerleyemeyeceksiniz. İstediğiniz bu mu? Başarıya aç değil misiniz? Her şey güzel olacak dedim, kolay olacak demedim. Dini insanlara yaymak için bile peygamberler çaba sarfettiler, biz neden duruyoruz, neden hala olduğumuz yerdeyiz. Hemen şimdi harekete geçin, bunu kendiniz için yapın. Bunu kendinize kanıtlayın…

RSS Feed

Müşteri Yorumları

Sonraki veya önceki yayın.
Duygu YENER resmi
Duygu YENER
AvivaSA Emeklilik ve Hayat İstanbul Grup Müdürü
"Sevilen ve fark yaratan bir eğitimcisiniz. İşleriniz rast gitsin. Hatta İstanbul'u keyifle göğüsleyen kazanan mutlu bir satışçı nasıl olunur eğitimi hazırlayabilirsiniz."
Akan GÖKÇE resmi
Akan GÖKÇE
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Ümit bey, yürekten katılıyorum. Eski bir avivasa çalışanı olarak katılımcıların çok şanslı olduklarını söyleyebilirim. Keyifli eğitimler dilerim."
Katılımcı resmi
Katılımcı
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Samimiyetiniz her şeye değerdi. Avivasa aracılığı ile aldığım en iyi eğitimdi. Başarılarınız daim olsun."
Olcay ÖZDEN resmi
Olcay ÖZDEN
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hocam bugüne kadar aldığım en kaliteli eğitimdi. Çok teşekkür ederiz."
Bilgehan SARIKAYA resmi
Bilgehan SARIKAYA
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hayatınıza renk katabilecek çok interaktif ve keyifli... Kesinlikle sıkılmayacağınız harika bir insan Ümit ÜNKER."
Öğrenci resmi
Öğrenci
Katılımcı

Ümit bey merhaba ben dokuz eylül üniversitesinde, kamu yönetimi son sınıf öğrencisiyim. Katıldığım bir konuşmanız sayesinde hayatım değişti. Teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim. Birgün çok başarılı biri olursam mutlaka sizi ziyaret edicem. Beni bu kadar şeye cesaretlendirdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Tekrar görüşmek dileğiyle. Sevgiler

Okuyucu resmi
Okuyucu

Kitap yarı oldu çok güzel bir anlatım. Bir çok uygulamayı yapıyoruz eğitimlerde anlatıyoruz ama gerçekten eğitimlerdeki bir çok noktayı revize ettirdi bana. Teşekkürler

Hüseyin Afyoncu resmi
Hüseyin Afyoncu
Okuyucu

Değer Odaklı Satış Kitabınızı heyecanla okudum. Çok teşekkür ederim emeklerinize. Sayenizde öğrendiğim bilgilerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

Osman Payaslı resmi
Osman Payaslı
Başarsoft Bilgi Teknolojileri

“Çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ellerinize sağlık.”

Battal Hergül resmi
Battal Hergül
DAS Kauçuk

“Harika geçti.”

Aytuğ Altınkaynak resmi
Aytuğ Altınkaynak
DAS Kauçuk

“Bu tarz eğitimlerin kendime çok katkı sağladığını düşünüyorum”

Alper Adsız resmi
Alper Adsız
DAS Kauçuk

“Faydalı bilgiler edindim. Satış konusunda daha fazla bilgi sahibi oldum.”

Ahmet Tez resmi
Ahmet Tez
Erben Kontrol Sistemleri

“Kesinlikle tavsiye ederiz. Özellikle Ümit Bey’in Bölümü çok keyifli geçti.”

Ebubekir Karsavran resmi
Ebubekir Karsavran
DAS Kauçuk İhracat Sorumlusu

“Çok faydalı bilgiler edindim. Tavsiyelerinizle başarı elde edebileceğime inanıyorum.”

Gamze Akın resmi
Gamze Akın
T.N.B Toshiba Pazarlama Müdürü

“Genel hatları ile faydalı bir eğitim oldu. Uzun vadede satış ve pazarlamaya olumlu olarak yansıyacağını düşünüyorum.”

Hulusi Meriç resmi
Hulusi Meriç
Erben Kontrol Sistemleri Satış Pazarlama Müdürü

“Gayet başarılı ve şirketimiz için faydalı olabileceğini düşünmekteyim.”

İbrahim Akgül resmi
İbrahim Akgül
Akay Stand Satış ve Pazarlama Uzmanı

“Kendi mesleğim ile ilgili terminoloji hakkında bilgilendim. Aynı zamanda yaptığım iş planlama ve analiz etme konusunda önemli ip uçlarına ulaştım, Yeni yöntemler gördüm.”

Kamil Şenel resmi
Kamil Şenel
T.N.B Toshiba Retail Kanal Satış Müdürü

“Empati duygumu geliştiren bir eğitim çalışması oldu.”

Mehmet Tatar resmi
Mehmet Tatar
Akay Stand Pazarlama Satış ve Pazarlama Uzmanı

“Gayet güzel, güncel örneklerle dolu faydalı ve bilgi verici bir seminerdi.”

Merve Can Cenanoğlu resmi
Merve Can Cenanoğlu
T.N.B Toshiba Ürün Müdürü

“Her şey çok güzeldi. Faydalı bilgiler için teşekkürler.”

Nuri Bayrak resmi
Nuri Bayrak
Erben Kontrol Sistemleri Proje Yöneticisi

“Satış tarafındaki kısım yani öğleden sonraki uygulamalı eğitimi kendime ve sektördeki yapmış olduğum çalışma yapısına daha uygun olduğunu düşünüyorum.”

Serkan Selim Duman resmi
Serkan Selim Duman
DAS Kaucuk Ege-Akdeniz Satış Umanı

“Eğitim kısa ama ana noktalara değiniliyordu. Hiç sıkılmadan dinledim.”

Şerife Şerifoğlu resmi
Şerife Şerifoğlu
Akay Stand Satış ve Pazarlama Uzmanı

“Hedef Eğitimin; kısa ve öz biçimde dinleyiciyi sıkmadan,verimli şekilde gerçekleştirildiği düşüncesindeyim.”

Utku Gençdal resmi
Utku Gençdal
DAS Kaucuk Bölge Satış Sorumlusu

“Sıkıcı olmayan,somut örneklerle desteklenmiş kalıcı bir sunumdu.”

Zehra Uyanık resmi
Zehra Uyanık
Hiper Farma Genel Müdür

“Teşekkürler.”

- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi

Bültenimize abone olun