BAŞARI ÖYKÜSÜ cover

BAŞARI ÖYKÜSÜ

BAŞARI ÖYKÜSÜ

Bir takipçimden beni çok mutlu eden bir mail aldım. Bu maili onun izni ile sizlerle de paylaşmak istedim. Pınar Türkiye’nin en büyük Elektronik Zincir Mağazaları olan uluslararası bir firmada Satış Uzmanı olarak çalışıyor. Kendisi yakın zamanda bana Facebook Fan Sayfamdan ulaştı, satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi ile ilgili yaşadığı bir takım sıkıntıları vardı, bir kaç stratejik taktik ve önerilerde bulundum kendisine ve bunları uyguladı sonuç harika…

Bu başarı ona ait ben yalnızca yol gösterdim.

Aşağıda kendisinin bana yazmış olduğu maili bulabilirsiniz. Değiştirmeden aynen paylaşıyorum.

hedef-basari2

Başarı Öyküsü…

From: Pinar  [mailto:———-@gmail.com]
Sent: Friday, February 07, 2014 10:18 PM
To: Ümit ÜNKER
Subject: Basari
 

Merhaba Ümit Bey,

Ben özel bir sektörde satış danışmanlığı yapıyorum. Tam 1 yıldır bu şirkette çalışıyorum. Satış danışmanlığına ise 2008’de başladım.Kendimi hep iyi bir satıcı zannettim ama değilmişim.Bunu da sizinle konuşasıya dek bilmiyordum.Sizin sayenizde iyi oldum ve herkesi şaşırttım.Her şey sizin sayenizde oldu.Sizi bulmamla başladı her şey,hayatımdaki değişiklikler.

Ben 2 defa Genel Müdürümün karşısına çıktım satışlarımın düşük olmasından dolayı eğer yükseltmezsem sonucun kötü olacağını söylediler. Çok üzüldüm ne yapacağımı bilemedim. 15 Ocak’ta satış raporları geldi,takım liderim getirdi ve ben sonuncuydum bölümde.Bana çok kötü konuştu,kızdı,”eğer seninle bir kez daha Genel Müdür’e çıkarsam her şey çok farklı olur” dedi. İnternette satış tekniklerini araştırmaya başladım her yerde Ümit bey çıktı karşıma,referanslarına baktım çok iyi ve sürekli Ümit beye ulaşma yollarına baktım sürekli konuşmak istiyordum fikrini almak istedim.19 Ocak’da Facebook aklıma geldi sayfasını beğendim ve Facebook’dan mesaj attım:”Biliyorum cevap verme gereği hissetmeyeceksiniz belki görmeyeceksiniz bile mesajımı ama ben genede yazmak istedim cevap vermeseniz bile”dedim. 1 dk sonra cevap geldi Ümit beyden ben şok oldum. Mail adresini verdi hemen mail attım durumumu anlattım.”Ben iyi bir satıcıyım”dedim bana verdiği cevap ise “Sen iyi bir satıcı değilsin eğer olsaydın yöneticilerinin karşısına çıkmazdın”dedi, “Her ürünü çok iyi bilirim özelliklerini vs.” dedim, Ümit bey ise “senin işin bu tabi ki bileceksin ürünlerin özelliklerini, sana bu yüzden para veriyorlar” dedi ve ben anladım ki ürünün tüm her şeyini bilmek iyi bir satıcıyım anlamına gelmiyor şimdiye kadar bana kimse “sen iyi bir satıcı değilsin” dememişti.

İnternet sayfasını incelemeye başladım orada ki tüm taktikleri okudum Uzman TV’de ki yayınlarını izledim ve eksik olduğum yanlarımı buldum,onları tamamlamaya çalıştım,yanlışlarımı düzelttim tabi bu sırada Ümit bey sürekli yanımda oldu her mailime cevap verdi,beni mottive etti,Telefonuma Ümit beyin linkini indirdim işe gelip giderken fırsatım oldukça sürekli okudum.Bu arada kitabını hala alamamıştım. Yaklaşık 10 Günde kendimi öyle bir ispatladım ki sonuncu iken 4.üncü oldum bölümde. Bu arada bölümde toplam 7 kişiyiz. Herkes şaşırdı en başta Takım Liderim olmak üzere.

Şubat ayında 1 haftalık satış raporu geldi. Ocak 27 ile Şubat 3 tarihleri arası Takım Liderim normalde o raporu alıp bana gelirdi “bu ne böyle?” diye gelmedi hiç,tabloya baktığımda ise şok oldum çok şaşırdım bölüm birincisi idim ciroda. Gururlandım ve gerçekten istediğim zaman başarabileceğimi anladım her şey istemekle başlıyormuş bunu öğrendim. Bu arada şu an hala farkla ciroda bölüm birinciliğimi devam ettiriyorum. Benimle yarışacaklarını hiç düşünmeyenler şu an benimle yarışıyorlar ve onları geçmemden çok korkuyorlar. Ben bunu başardım Ümit beyin sayesinde başardım.Beni ciddiye almayan herkes artık ciddiye alıyor.

Ümit beyin cevap vereceğini hiç tahmin etmeden yazmıştım ve gerçekten birebir ilgilendi Ümit bey.Daha kitabını yeni aldım kitabını almadan sadece internette ki yazılarla bu başarıyı yakaladıysam eğer kitabını okuduğumda her şey mükemmel olacak demektir.

Benim başarmamı sağladığı için,herkesin bana söylediği sözleri geri almalarını sağladığı için.her konuda bana yardımcı olduğu için ve başarabileceğime inandırdığı için gerçekten çok ama çok teşekkür ederim Ümit bey size.Kendimdeki eksiklerimi görmemi sağladığınız için,müşterileri daha rahat anlayıp onlara istedikleri hizmeti daha iyi sunmamı sağladığınız için,beni iyi bir satıcı yaptığınız için ve en önemlisi ise birebir ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim size.

Artık bir hedefim var benimde eskiden yoktu hedefim ama artık var.

“İnsan hedefleri olmadığı zaman başaramaz,önünde bir hedefin olacak ki daha başarılı ol”

PINAR

Müşteri Yorumları

Sonraki veya önceki yayın.
Duygu YENER resmi
Duygu YENER
AvivaSA Emeklilik ve Hayat İstanbul Grup Müdürü
"Sevilen ve fark yaratan bir eğitimcisiniz. İşleriniz rast gitsin. Hatta İstanbul'u keyifle göğüsleyen kazanan mutlu bir satışçı nasıl olunur eğitimi hazırlayabilirsiniz."
Akan GÖKÇE resmi
Akan GÖKÇE
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Ümit bey, yürekten katılıyorum. Eski bir avivasa çalışanı olarak katılımcıların çok şanslı olduklarını söyleyebilirim. Keyifli eğitimler dilerim."
Katılımcı resmi
Katılımcı
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Samimiyetiniz her şeye değerdi. Avivasa aracılığı ile aldığım en iyi eğitimdi. Başarılarınız daim olsun."
Olcay ÖZDEN resmi
Olcay ÖZDEN
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hocam bugüne kadar aldığım en kaliteli eğitimdi. Çok teşekkür ederiz."
Bilgehan SARIKAYA resmi
Bilgehan SARIKAYA
AvivaSA Emeklilik ve Hayat
"Hayatınıza renk katabilecek çok interaktif ve keyifli... Kesinlikle sıkılmayacağınız harika bir insan Ümit ÜNKER."
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi
- resmi

Bültenimize abone olun

Boook a session

Officia possimus minus, voluptatibus.

Boook a tickets

Officia possimus minus, voluptatibus. Event nesciunt minima, explicabo voluptates magni dicta, at repudiandae.