Genel Satış Stratejileri

Kişiselleş(mek)

Mutlu İnsan Akademisi- Ümit Ünker
Yazar: Ümit ÜNKER

Çoğumuz yaşamimiz boyunca kişiliğimizi geliştirmek, sosyalleşmek ve daha iyisini elde edebilmek adina çaba gösteririz ama azimiz kişiselleşmek adina kendine gerekli yatirimi yapar.

Nedir bu kişiselleşmek bencilleşmek midir yoksa ? Kişiselleşmek, varliğinin farkina varip, neler yapabileceğinin ayirdinda olmaktir. Kişilik kazanmaktir, yapabileceklerini bilmek, yapamayacaklarinin çizgilerini çizebilmektir aslinda. Bir anlamda değer yaratan kişisel bir Marka olabilmektir.

Nasil olur bu ? Onlarca kişisel gelişim kitaplari okuyup, seminerlerine katilarak mi ? Elbette bunlarin insana yarari çoktur her ay benim de düzenli yazilarimin yayinlandiği Kişisel Gelişimim isimli dergide de yazilan enfes yazilari okumak insani geliştirir. Ancak bunlari kişiselleştirebilmek için ilk adimi atmak ve mutlaka uygulamak gerekir.

Elinizde bir pusula olduğunu düşünün ve bu pusula bulunduğunuz yerden gitmek istediğiniz kuzey yönünü işaret ediyor diyelim harika nereye ve hangi yoldan gideceğiniz şuan belli ama ADIM ATmazsaniz hiçbir yere gidemezsiniz. Pusula hep kuzeyin nerede olduğunu gösterir size, hareket etmezseniz yönlerinizi tahmin edebilir ama hedefinize ulaşamazsiniz.

İnsan önce nereye gideceğini bilmeli oraya nasil gideceğini öğrenmeli sonra iş yine kendinde adimi atacak yine sizsiniz.

Sizsiz hedefiniz bir hiç…

Hayat boyu öğrendiğiniz herşeyi tecrübeleriniz ile yoğurarak ilerlemelisiniz yoksa kimse adim atmaniz için sizi itelemez zira siz daha adim atmayi düşünürken koşmaya başlamiş kişiler var hayatinizda…

Kişiselleşin, özelleşin rakiplerinizden fark yaratarak ayrişin, donanimlarinizi arttirin.

Ne olacağiniza değil, ne olmak istediğinize karar verin.

Mutlu olmak için, önce mutlu olmayi seçin.

Buğulanmiş pencere camina güneşi çizebilenlerden olun, en azindan bir gayretiniz olsun.

Bakiş açinizi olumlu yönde değiştirin.

Tüm bunlari yapabilmek için ŞİMDİ İLK ADIMINIZI ATIN unutmayin gün herkes için 24 saat…

Peki sizin ne kadar zamaniniz kaldi ?

Yazar hakkında

Ümit ÜNKER

Ümit ÜNKER, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ''İletişim Yönetimi'' Yüksek Lisansı programında akademik öğrenimine devam etmektedir ayrıca Özyeğin Üniversitesi ''Girişimcilik'' Yüksek Lisansı programında da özel öğrencidir ve Girişim Fabrikası Mezunudur. Profesyonel kariyerini Telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak sürdürmüştür. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında Uzman ve Yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER Satış, Satış Yönetimi, Alternatif Satış Kanallarının oluşturulması ve Ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

''4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap'' kitaplarının yazarıdır.

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Kurucusu olduğu TEDİ Eğitim & Danışmanlık Firmasıyla Kurumsal firmalara Koç’luk yapmakta ve eğitimler vermektedir.

YemekGuru.com'un Kurucusu ve Genel Müdürü'dür ve Turkcell İş Ortağıdır.

Uzman TV ‘de ”İyi bir Satışcı olma Rehberi ve Satış Ekibi Yönetimi” isimli Satış Eğitim Programında 16 ayrı video ile eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimler 53.000 ‘ den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Konuşmacı, Yazar, Danışman ve Eğitmen olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Yaz