Genel Kişisel Gelişim Satış Stratejileri

Negatif İçseller

Yazar: Ümit ÜNKER

Negatif İçseller, kendi içimizde kendimizi dinlediğimiz olumsuz düşüncelerimizdir. Negatif düşünce tarzı olaylara bütünleşik bakamama, bardağın dolu tarafını görememe halidir. Peki ne yapmalıyız ?

Pozitif içseller oluşturmalıyız. Pozitif düşünce yöntemi sizi Mutlu etmesinin yanında olaylara bütünleşik bakarak daha net ayrıntıları görmenizi sağlar. Mutlu olmak sizin elinizde… Çoğu kişi bu cümleyi duyunca şunları düşünme potansiyeline sahiptir ” Bu lanet işte çalışta gel sen Mutlu ol…” pek az kişi ise şu şekilde düşünmektedir Mutlu olmak için bir çok nedenim var, bir işimin olmasıda bunlardan bir tanesi.”

Yeni bir işe başladığınız günü düşünün, hatta bir gün öncesini ne kadar heyecanlı ve Mutlu olduğunuzu hatırladınız mı ? O ilk pazartesi’ni düşünün, ilk iş gününüzü harika bir hafta ve harika bir gündü öyle değil mi ?

Ya şimdi ?

”Pazartesi sendromu, off yine pazartesi, şu pazartesi de bir geçse…” düşünceleri başladı ve pazartesi artık sizin için dayanılmaz ve sevilmeyen bir gün oldu.

Peki ne değişti ?

Pazartesi yine aynı pazartesi, o ilk işinize başladığınız pazartesi hiç değişmedi aynı salı gibi, çarşamba, perşembe, cuma gibi değişen tamamen sizin bakış açınız ve düşünce yapınız.

Daha bir çok konu üzerine olumlu düşünce yapısı tekniklerinden bahsedebiliriz. Örneğin; vücut sağlığınız, sağlıklı bir bedene sahip olmanız düşünce yapınızda da olumlu değişimler yaratır. Kendinizi daha mutlu hissetmenizi ve daha canlı tutum ve davranış geliştirmenizi sağlar. Ancak kilonuz normalin çok üstündeyse topluluk önünde var olmayı dahi istemezsiniz. Bırakın mutlu olmayı, kendinize olan öz güveninizi dahi kaybetmeye başlarsınız.

Negatif içseller sizi başarısızlığa, atalet duygusuna kapılmaya, mutsuzluğa ve sonunda depresyona kadar götürür. Daha olumlu düşünerek, daha Mutlu olmak varken, kendimize haksızlık edip neden Mutsuz olmayı seçiyoruz ?

Mutlu olmak mı ? Mutsuz olmak mı ? Pozitif içseller geliştirmek mi ? Negatif içseller geliştirmek mi ?

Seçin seçim sizin ?

 

Yazar hakkında

Ümit ÜNKER

Ümit ÜNKER, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ''İletişim Yönetimi'' Yüksek Lisansı programında akademik öğrenimine devam etmektedir ayrıca Özyeğin Üniversitesi ''Girişimcilik'' Yüksek Lisansı programında da özel öğrencidir ve Girişim Fabrikası Mezunudur. Profesyonel kariyerini Telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak sürdürmüştür. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında Uzman ve Yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER Satış, Satış Yönetimi, Alternatif Satış Kanallarının oluşturulması ve Ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

''4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap'' kitaplarının yazarıdır.

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Kurucusu olduğu TEDİ Eğitim & Danışmanlık Firmasıyla Kurumsal firmalara Koç’luk yapmakta ve eğitimler vermektedir.

YemekGuru.com'un Kurucusu ve Genel Müdürü'dür ve Turkcell İş Ortağıdır.

Uzman TV ‘de ”İyi bir Satışcı olma Rehberi ve Satış Ekibi Yönetimi” isimli Satış Eğitim Programında 16 ayrı video ile eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimler 53.000 ‘ den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Konuşmacı, Yazar, Danışman ve Eğitmen olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Yaz