Genel Kişisel Gelişim Satış Stratejileri

Bir Girişimci Günlüğü

Yazar: Ümit ÜNKER

Yapılacak onca şey varken, bir çok kişi daha kolay olanı tercih ederken girişimci neden hep zor olanı seçer?

Neden acı çekme riskini göze alır?

Bunu göze alamayan insanlardan daha cesur olduğu için.

Yapacağı girişim ya da girişimlerle hayatı daha da kolaylaştırmak arzusunda olduğu için, dünyayı değiştirmek, istihdam yaratmak, toplumda üreten faydalı bir kişi olmak için…

Girişimcilik ciddi manada sabır ve zorluklar karşısında dayanma gücü gerektirir. Bir girişimcinin neredeyse her günü riskleri hesaplama, oluşan sorunlarla başa çıkma, süreç yönetimi, insan yönetimi, “bu iş tutmaz git adam gibi bir işe gir” diyen adam gibileri ve finansal kaynaları yönetmek ile geçer.

Her ne kadar zor bir yol olsa da girişimcilik başarı vadisine ulaşıldığında insana paha biçilemez bir duygu yaşatır.

Uykusuz geceleri, ilerlerken yolda başına gelenleri, yalnız bırakıldığı zamanları, parasızlığı bir anda unutu verir. Motivasyonu kendindedir, iç motivasyon ile ileriyi görmeye çabalar hep, zaman onun için başka akar. Herkes için gün 24 saat’tir ama bir girişimci en az uyuyan kişidir çünkü; ona göre hayatı değiştirmek kolay değildir.O uykusuz kalmazsa diğerleri gibi yaşarsa başaramayacağını bilir…

Bir girişimci hayal kurar, hayalini dünyaya sunar. Başkalarının görmediğini görür ve insanların acısını anlar.

Yeteri kadar acı çekmeyen bir girişimci, insanların acısını nasıl çözebilir ki?

 

Yazar hakkında

Ümit ÜNKER

Ümit ÜNKER, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ''İletişim Yönetimi'' Yüksek Lisansı programında akademik öğrenimine devam etmektedir ayrıca Özyeğin Üniversitesi ''Girişimcilik'' Yüksek Lisansı programında da özel öğrencidir ve Girişim Fabrikası Mezunudur. Profesyonel kariyerini Telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak sürdürmüştür. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında Uzman ve Yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER Satış, Satış Yönetimi, Alternatif Satış Kanallarının oluşturulması ve Ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

''4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap'' kitaplarının yazarıdır.

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Kurucusu olduğu TEDİ Eğitim & Danışmanlık Firmasıyla Kurumsal firmalara Koç’luk yapmakta ve eğitimler vermektedir.

YemekGuru.com'un Kurucusu ve Genel Müdürü'dür ve Turkcell İş Ortağıdır.

Uzman TV ‘de ”İyi bir Satışcı olma Rehberi ve Satış Ekibi Yönetimi” isimli Satış Eğitim Programında 16 ayrı video ile eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimler 53.000 ‘ den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Konuşmacı, Yazar, Danışman ve Eğitmen olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Yaz