Genel Kişisel Gelişim Satış Stratejileri

BEN DİĞERLERİNDEN FARKLIYIM

Farklı olmak
Yazar: Ümit ÜNKER

Kim farklı değil ki bir diğerinden?

Her insan bir başkasından farklı elbette ama hangi yönleri ile? asıl soru bu bence. Farklılaşmak sadece iyi bir eğitim almakla olmuyor, karakterinizin sağlamlığı, olaylar karşısındaki tutumlarınız ve ipin ucunu tutma gayretiniz sizi farklı kılıyor diğerlerinden.

Bugün yeni dünyada bilgi kolay ulaşılabilir bir durumda o nedenle artık bilgisiz insan ufak bir araştırmayla bu açığını bir şekilde kapatıyor.

Peki ya kişilik?

Kişilik ufak gayretlerle tamamlanabilecek bir şey değildir. Karakteriniz sizin kim olduğunuzun göstergesidir. Bir çok şeyi bilebilirsiniz ama bilginizi sadece kendinize saklar insanlara karşılıksız verme gayretinde bulunmazsanız bilgi cimriliğiniz size zarar verir. Çünkü,  öğrendikleriniz insanların faydasına şeyler değilse ya da faydasına kullanmıyorsanız nerede sizin farkınız? Farklısınız evet, paylaşmayarak insanlardan farklılaşıyorsunuz ama paylaşmak ve paylaştıkça mutlu olmak insanın en değerli kişilik özelliklerinden biridir.

Hangi konuda uzmansın? Bir kişiye dahi faydan dokunabiliyor mu? Hadi o zaman kolları sıva bir tahta kesmeyi dahi öğretsen birine sen farklısın arkadaş…

En azından kesilecek odunlara katkıda bulunursun.

 

Yazar hakkında

Ümit ÜNKER

Ümit ÜNKER, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ''İletişim Yönetimi'' Yüksek Lisansı programında akademik öğrenimine devam etmektedir ayrıca Özyeğin Üniversitesi ''Girişimcilik'' Yüksek Lisansı programında da özel öğrencidir ve Girişim Fabrikası Mezunudur. Profesyonel kariyerini Telekomünikasyon sektörünün devi olan özel bir firmada “Türkiye Saha Satış Genel Yönetmeni” olarak sürdürmüştür. Ayrıca Türkiye’nin en büyük GSM operatöründe “Zincir Mağazalar Türkiye Saha Satış Müdürü” ve Kurumsal Saha Satış Yönetimi alanlarında da yönetici olarak iş yaşantısında deneyimler kazanmıştır. B2C & B2B alanlarında Uzman ve Yönetim kadrosunda yer alan Ümit ÜNKER Satış, Satış Yönetimi, Alternatif Satış Kanallarının oluşturulması ve Ekip yönetimi alanında projeler yönetmiştir.

''4 Adımda Satış, Başarılı Satışın Sırları ve Dönme Dolap'' kitaplarının yazarıdır.

Doğa Koleji Öğrencileri tarafından İş Dünyası ve Girişimcilik alanında ”Yılın En İyi Eğitmeni” ödülünü almıştır.

Kurucusu olduğu TEDİ Eğitim & Danışmanlık Firmasıyla Kurumsal firmalara Koç’luk yapmakta ve eğitimler vermektedir.

YemekGuru.com'un Kurucusu ve Genel Müdürü'dür ve Turkcell İş Ortağıdır.

Uzman TV ‘de ”İyi bir Satışcı olma Rehberi ve Satış Ekibi Yönetimi” isimli Satış Eğitim Programında 16 ayrı video ile eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimler 53.000 ‘ den fazla kişi tarafından izlenmiştir.

Konuşmacı, Yazar, Danışman ve Eğitmen olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.

Yorum Yaz