Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

”Bir Fikrim Var !” Fikrin varsa ne yapmalısın ?

Kendi İşinizi Kurun…
6 Mart 2017
satış sonrası hizmet ve sürdürülebilirlik
Satış Sonrası Hizmet ve Sürdürülebilir İlişki
9 Mart 2017

”Bir Fikrim Var !” Fikrin varsa ne yapmalısın ?

Bbir fikrim var- Ümit Ünker- Satış Teknikleri

Bir kaç tane iyi tasarlanmış sonuçlarınız olmalı. Elinizde somut fikirleriniz varsa, bunları hayata geçirmek için ilk adımı atmanız gerekiyor.

İlk adım ne mi ? İlk adım ”istek” evet, ilk adım her zaman istek olmalı.

Net olarak ne istediğinize karar verdiğiniz zaman mükemmel olma yolundaki ilerleyişiniz başlamış olacak.Hatta başlangıçta hedeflerinizi oluşturmak için geçirdiğiniz sancılı süreciniz, düşünce metodlarınızı düzenlemenize ve başarıya doğru giden yolda sizi sabitleyecektir.

İstek dedik, düşünce metodu dedik, net kararlar dedik. Tüm bunların yanında birde eyleme dönüştürme süreci var. Tüm bu süreçlerin içinde sonuca ulaştıran en önemli etken eyleme dönüştürme sürecidir. Eğer hedeflerinizi doğru belirler ve bunları planlarsanız eyleme dönüştürme süreciniz hızlanır ve daha net, kolay sonuçlar almanızı sağlar.

Gerçekten ne istiyorsunuz ? Bunun cevabını şuan net olarak verebiliyorsanız, siz sadece eyleme dönüştürme aşamasındasınız demektir. Doğru zamanda, doğru adım sizi istediğiniz yere muhakkak ulaştıracaktır.

” Bir Fikrim Var ! ” dediğiniz fikirleriniz mutlaka vardır. Peki bunu söylerken yalnızca söylemde mi kalıyor ? Yoksa hayata geçirmek için bir adım atıyor musunuz ?

Genç ve yaratıcı beyinlerin gün içinde ortalama en az 100 farklı fikir ortaya koyduklarını biliyor musunuz ? Bunlar içinde sadece fikirlerini kağıda döken ve onları bir Business plan olarak hazırlayanlar, yatırımcılarla buluşuyor ve bugün imrendiğimiz yerlere geliyorlar.

Saçma fikir yoktur… Hayata geçirilemeyen fikir vardır. Şans veya Şanssızlık yoktur. Önümüze çıkan fırsatları değerlendirmek ya da değerlendirememek durumu vardır.

Öyleyse şimdi kendi fırsatınızı yaratabilirsiniz.

Ne olursa olsun, aklınıza gelen ve ”İşte benim fikrim tutar !’‘ dediğiniz tüm fikirlerinizi paylaşabilirsiniz, fikrinizi yatırımcılarla buluşturup hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için daha ne bekliyorsunuz. Şimdi atacağınız bir adım geleceğinizi şekillendirecek unutmayın.

 

11 Comments

 1. video izle dedi ki:

  Guzel anlatmıssınız ama Türkiye de bir fikiri anlatmaya görün.Hemen aynı gün anlattığınız kişi tarafından yapılmış oluyor. Size fikri ve sınai haklar mahkemesinin koridorlarında yürümek kalıyor veya fikriniz ciddiye bile alınmıyor.Birçok fikrim vardı ama hayata hiçbiri geçirilemedi.

 2. Haklısınız, bu nedenle doğru yatırımcıya ulaşmak ve haklarınızı yatırımcı karşısına çıkmadan koruma altına almak önemli. Bunları yaptıktan sonra üzülmeyin fikri üreten sizsiniz, yine yeni bir fikir üretebilirsiniz.

 3. yavuz kır dedi ki:

  Ustad değerli hocam bir projem var görüşelim mi ?
  Saygılar
  Yavuz KIR

 4. Said hendekci dedi ki:

  Said hendekci 05076316610 çok ucuz maliyet ve satışlı enaz 40 milyon TL kazandıracak fikrim var ortak arıyorum patent noter ve seri üretim masraflarını karşılayacak iletişim kursun

 5. Alican DEMİR dedi ki:

  Merhaba ,

  Öncelikle iyi bayramlar.Hali hazırda sıradan ve hemen hemen bir çok fikrin birbirinden esinlendiği ve taklidin çok olduğu bir dönemde esas yaratıcı ve ilk olan buluş ve fikirleri değerlendiremiyoruz.

  Şuanda twitter ve instagrama alternatif bir uygulamam var proje yüklü bir bütçe gerektiriyor bu nedenle doğru kişi yada firma bulamıyorum.

  Bunun dışında bir tv yarışma projem var ki bu konuda tv ajanslarından ilk olması nedeniyle yapımcı bulmam söyleniyor beklemedeyim.

  Facabook için yaptığım uygulama şuanda dünyada yok ama doğru bir iletişim yollu bulmadığım için sadece eşim dostum ve ailem dışında kimseyle paylaşamıyorum.

  Lütfen yazımı okuduğunuzda bana yardımcı olun zira ben her gün getirisi bu denli yüksek fikirlerimin heyecanını içimde yaşamaktan ve değerlendirememekten çok muzdarip’im.

  Saygılarımla .

 6. Özlem dedi ki:

  Benimde muhtesem bir fikrim var hatta ne alanlarda karli satışlar olur onu dahi paylasirim. Bunu bir şirkete soyledigimde düşündüğüm üründen ciddi kazanclar elde ediceklerdir. 3 milyona satmak istiyorum fakat güvenilir görüşme nasıl yapilir bir türlü emin olamiyorum.

  • Ümit ÜNKER dedi ki:

   Merhabalar Özlem Hanım;

   Fikrinize çok güveniyor ve ciddi gelirler elde edileceğine inanıyorsanız 2 seçeneğiniz var. 1. fikrinizi kendinizin hayata geçirmesi, 2. bir melek yatırımcı ile görüşerek yatırım almak ve hayata geçirmek. Bir şekilde hayata geçirmelisiniz, ülkemizdeki en büyük sorun bir fikrim var diyip kimseye anlatmamak ve fikrin solup gitmesi. Çünkü bir buluş olmadığı sürece sizin aklınıza gelen mutlaka bir başkasının da aklına gelmiş ya da gelecek olabilir. Bunu unutmayın lütfen.

   Kolay gelsin

 7. Atakan Koç dedi ki:

  Fikrimizle alakalı ya kendiniz hayata geçireceksiniz yada Melek Yatırımcılar ile temasa geçeceksiniz demişsiniz. Melek Yatırımcılar hayata geçmiş bir fikre yatırım yapıyor. Kısacası para faktörü bir şekilde devreye giriyor. hiç parası olmayan birinin fikrinin hiç bir önemi yok. Diyorsunuz ki; anlatmamak daha kötü.. Anlatıp ümit beslemek, ümit besler iken ümitlerini kırılması daha kötü. Şimdi size desem ki, bir fikrim var, bu fikir “uzay araçlarının uzayda daha rahat yol almasını sağlayacak” . Şimdi bu fikrin ülkemizde ne önemi olacak? Kim bu işe sermaye bağlayacak? Ya da sen hayata geçir biz destek oluruz diyecekler. Kısacası insanlara ” Hadi yapabilirsin” gibi motivasmyon cümlelerinin hiç önemi yok… Sevgi ve saygılarım ile

 8. Atike Hatun dedi ki:

  Goruyorum ki guzel ulkemin guzel insanlari fikirlerle dolu peki neden fikirlerin sadece Hindistan Cin Japonya gibi ulkelerden ciktigina dair bi algi olusmus? Ya Turk insani olarak biz bi yerlerde hata yapiyoruz, atilmasi gereken adimlari dikkatle incelemiyoruz.. Ya da buna sadece talihsizlik deyip gecelim?! Benim de gercekten bir ilk olacak teknoloji caginda eglenceli bi adim olacak fikrim var ancak bunu kimseyle paylasamayanlardanim. Etrafimiz fikir avcilari, yatirim yapmayan yatirimcilar ve butcesiz fikir sahipleriyle dolu oldugu surece biz o ‘zeki asyali’ algisinin bi parcasi olamayacagiz sanirim.. 🙂 fikir sahiplerinin durust karakterli ve yatirim yapan yatirimcilarla karsilasmalari dilegiyle.. Umarim fikirlerimiz bi gun hayatlarimizin bir parcasi olur.

 9. Güzin dedi ki:

  Noter fikir tescili sadece kağıt üzerinde fikir beyanı yaptığımızda olabilirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!