Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

BEN DİĞERLERİNDEN FARKLIYIM

YILIN EN İYİ EĞİTMENİ ÖDÜLÜ
1 Haziran 2017
Ümit ÜNKER Kimdir?
2 Haziran 2017

BEN DİĞERLERİNDEN FARKLIYIM

Kim farklı değil ki bir diğerinden?

Her insan bir başkasından farklı elbette ama hangi yönleri ile? asıl soru bu bence. Farklılaşmak sadece iyi bir eğitim almakla olmuyor, karakterinizin sağlamlığı, olaylar karşısındaki tutumlarınız ve ipin ucunu tutma gayretiniz sizi farklı kılıyor diğerlerinden.

Bugün yeni dünyada bilgi kolay ulaşılabilir bir durumda o nedenle artık bilgisiz insan ufak bir araştırmayla bu açığını bir şekilde kapatıyor.

Peki ya kişilik?

Kişilik ufak gayretlerle tamamlanabilecek bir şey değildir. Karakteriniz sizin kim olduğunuzun göstergesidir. Bir çok şeyi bilebilirsiniz ama bilginizi sadece kendinize saklar insanlara karşılıksız verme gayretinde bulunmazsanız bilgi cimriliğiniz size zarar verir. Çünkü,  öğrendikleriniz insanların faydasına şeyler değilse ya da faydasına kullanmıyorsanız nerede sizin farkınız? Farklısınız evet, paylaşmayarak insanlardan farklılaşıyorsunuz ama paylaşmak ve paylaştıkça mutlu olmak insanın en değerli kişilik özelliklerinden biridir.

Hangi konuda uzmansın? Bir kişiye dahi faydan dokunabiliyor mu? Hadi o zaman kolları sıva bir tahta kesmeyi dahi öğretsen birine sen farklısın arkadaş…

En azından kesilecek odunlara katkıda bulunursun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!