Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

Başarırsanız her birinize bir daire…

Ümit Ünker - İmza Günü
4 ADIMDA SATIŞ ile imza günleri ve Üniversite Seminerlerim Başladı
29 Mayıs 2013
SATIŞ SALES BUSINESS NETWORKING ETKİNLİĞİ
15. SATIŞ SALES BUSINESS NETWORKING ETKİNLİĞİ
1 Haziran 2013

Başarırsanız her birinize bir daire…

”Başarırsanız her birinize bir daire…” Evet doğru, başarılı olursanız bunun karşılığında size bir daire verilseydi ne yapardınız?

”İmkansız diye bir şey yoktur.” sözünün en büyük kanıtı belki de az sonra yazacaklarımda saklı.

Yıl 1999 dönemin Pendikspor Başkanı Sayın Mahmut YILMAZ bir çok kişiye göre imkansız olan bir şey istedi takımından ”Fenerbahçe ile olan karşılaşmalarında eğer Fenerbahçe’yi yenerlerse takımdaki futbolculara ve teknik heyete birer daire sözü verdi. Pendikspor’un Fenerbahçe’yi yenmesi o dönemde çok düşük bir ihtimal olduğundan kimse daire alabileceğine inanmadı elbette çünkü, herkes zaten yenileceğine inanıyordu.

Ancak, sözü veren Mahmut YILMAZ ve sözünün eri olduğunu herkes bildiğinden, tüm teknik heyet ve futbolcularda bu olumlu bir motivasyon etkisi yaratıyor, başarabileceklerine olan inançları artıyor.  Üstelik o dönemde 500 Milyarlık bir maliyete sahip olan Pendikspor’da futbolcuların çoğu öğrenci. 18 Kişilik kadroda 9 öğrenci, 2 öğretmen vardı.

Peki sonuç?

Türkiye Kupası 3. turunda karşılaştığı 2. Lig temsilcisi karşısında 34. dakikada Metin DİYADİN‘in golüyle 1-0 öne geçen sarı lacivertliler, ikinci yarıda 49. dakikada Seçkin BOYLU, 58. dakikada da Mustafa ATEŞ‘in golleriyle bir anda 2-1 geriye düşmüştü. Rüştü, Ogün, Alpay, Abdullah, Boliç gibi yıldızları kadrosunda barındıran Zeman yönetimindeki sarı lacivertliler o sezon 2. Lig’de kümede kalmayı bile başaramayacak olan Pendikspor karşısında başka gol bulamamış ve elenmişti. 

Muhteşem bir başarı…

Buradan çıkarılacak en önemli ders ”Kimseyi küçük görmememiz…” gerektiğidir.

Rakibini asla küçümseme…

Aynı zamanda inanmak ciddi anlamda başarmak için önemli bir adımdır ve motivasyon önemli bir itici güçtür. Tüm bunlar bir araya geldiğinde imkansızı başarmak imkansız değil…

Pendikspor’un bu tarihi başarısının arkasında gizli bir kahraman var o da Mahmut YILMAZ’ın kardeşi, Sayın Ziya YILMAZ bu anısını bana anlattığında çok etkilendim ve kaleme almak istedim. Doğru motivasyonun insan üzerindeki önemli itici etkisini birebirde tecrübe etmiş yöneticilerden biri kendisi.

Şimdi ne mi oldu ?

Şimdi, tüm Pendikspor futbolcularına ve teknik heyetine daireleri verildi ve hepsi bu başarılarının sonunda birer daire sahibi oldular. Çünkü, onlar başardılar…

Peki başarmak için, seni ne motive eder?

 

Ümit ÜNKER

Sales & Marketing Coach

Mail : [email protected]

Web : www.umitunker.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!