Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

BAŞARILI BİR STRATEJİ YÜRÜTMENİN SIRLARI

SAT(mak) için önce Müşteri olmak gerekir.
20 Mart 2018
İknanın Psikolojisi | Psikoloji profesörü – Robert B. Cialdini
20 Mart 2018

BAŞARILI BİR STRATEJİ YÜRÜTMENİN SIRLARI


Oldukça iyi planlanmış bir strateji sizi parlatabilir, hatta hızlı şekilde istediğiniz sonuca doğru götürüyor gibi gözükebilir ama bir strateji planı yaratmak ve onu uygulamak tek başına yeterli değildir. Genelde şirketler organizasyon yapılarında yenilemeye giderek ya da operasyonel faaliyetlerinde maliyeleri kısarak hızla karlı hale çıktıklarını düşünürler, çıkarlar da… Ancak bir strateji planının sürdürülebilir olması ana esastır.

Bu nedenle başarılı bir strateji yürütmenin en önemli 2 unsuru;

  • Kurum içinde karar haklarını netleştirmek,
  • Gerekli olduğu yerlerde enformasyon akışını garantilemekten geçer.

Karar haklarını netleştirirken, her kararın sahibini ve girdileri kimin sağlaması gerektiğini belirlemek kritik önem taşımaktadır. Gerekli olduğu yerlerde enformasyon akışını garantilemek için yöneticileri yatayda terfi ettirmek gerekir. Böylelikle strateji planını bir oyun kurar gibi kurarak, sürdürülebilir, anlaşılır, şeffaf ve esnek bir yapı kurmuş oluruz.

Satış kurgularında da stratejik planlama yapmadan önce devamlılığı netleştirebilmek için kalite sistemleri oldukça değerli ve önemlidir. Müşteri Memnuniyeti üzerine kurulan bir strateji planı için, standartları belirlenmiş hizmet kalitesi yazmak ve yazdığını uygulamak, uyguladıklarını denetleme ve gelişimi takip edip, ölçerek raporlamak gerekir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!