Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!

4 Adımda Satışlarınızı Nasıl Arttırırsınız?

İnternet ve Satışta Kendini geliştirme
20 Mart 2018
Yaratıcı Satış Taktikleri mi ? O da ne demek ?
20 Mart 2018

4 Adımda Satışlarınızı Nasıl Arttırırsınız?

4 ADIMDA SATIŞLARINIZI NASIL ARTTIRIRSINIZ?

Bir satış sürecinin en temel 4 yapı taşı,

  • Kişiselleşme,
  • Stratejik Planlama ve Yönetim,
  • Satışa Duygusal Hazırlık,
  • Sürdürülebilirliktir.

Kişiselleşmek, varlığının farkına varıp, neler yapabileceğinin ayırdında olmaktır. Kişilik kazanmak, yapabileceklerini bilmek, yapamayacaklarının çizgilerini çizebilmektir. Bir anlamda değer yaratan kişisel bir Marka olabilmektir. Markanız yani siz çok önemlisiniz bu nedenle müşteri karşısındaki ilk etkiniz oldukça önemli ve karşı tarafta bırakılan bu ilk etki %80 oranında bilinçaltına yerleşir. Yani, müşterinin karşısına ilk olarak nasıl çıkarsanız %80 etkiyi o şekilde bırakırsınız. Bu nedenle giyim tarzınız, kokunuz, saç şekliniz, diksiyonunuz ve tavrınız bir satış sürecinin en etkili belirleyicilerindendir.

Unutmayın! İnsanlar sevdikleri ve beğendikleri insanlardan bir şeyler satın alırlar.

Stratejik Planlama, planlama satış sürecinin özüdür. Stratejik olarak tüm müşteri ziyaretlerinizi, hedeflerinizi ve hedeflerinize ulaşmak için izleyeceğinizi yolu belirlemezseniz günün sonunda başarı elde etmeniz neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı kendinize ait bir planlama stratejisi hazırlamanız bu planlama çerçevesinde rakiplerinizin sizden farklı yaptığı müşteri kazanımlarını siz daha farklı nasıl yaparak kendi lehinize kullanabileceğinizi belirlemelisiniz. Bunun için aktif şekilde saha da olmanız ve müşterilerin nabzı tutmanız gerekir. Unutmayın! İyi bir satıcı çok konuşan değil, çok dinleyendir.

Strateji

Satışa Duygusal hazırlığınızı yapmalı ve tüm satış süreçlerini müşteri karşısına çıkmadan zihninizde canlandırarak kurgulamalısınız. İyi hazırlanmış bir satışçının satışı kapatamaması beklenemez.

Sürdürülebilir ilişkiler kurmanız mevcut müşterinizin hem daha fazla ürün ya da hizmeti sizden almasına hem de uzun süreli sizinle çalışmasına neden olur. Bu nedenle buradaki en kritik nokta müşterinizle aranızda duygusal bir bağ yaratmanız olacaktır. Sizin samimi, içten ve kendisine gerçekten yardımcı olduğunu/olacağını düşünen bir müşteri uzun süre sizi bırakmayacaktır. Bu da istikrarlı şekilde ilerlemenizi ve mevcut müşterinizi geliştirmenizi sağlayacaktır.

İşte bu 4 önemli adımı uygularsanız satışlarınızın olumlu şekilde arttığını göreceksiniz.

Hemen şimdi 4 Adımda Satış kitabını alın ve satışlarınızda ilk günden fark yaratmaya başlayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!